Ha vettem egy telefont és kiderül, hogy az eladó részletre vette és nem fizeti majd tiltják az IMEI-t, mit tehetek?
Sziasztok!
Tehát ha van egy telefon amiről nem tudok, hogy hiteles, de az aki eladta nem fizeti és letiltja a szolgáltató a telefont, mit tudok csinálni?
Esetleg bemegyek az adásvételi szerződéssel és feloldják?
Vagy hogyan működik ez?
Egyáltalán nem tudhatja az ember, hogy hiteles-e a telefon, vagy nem, ha az eladó nem közli ezt…
Köszönöm.
Ha az IMEI-t letiltják, akkor az azt jelenti, hogy a telefon nem használható lesz a szolgáltató hálózatában. Az IMEI tiltása azt jelenti, hogy a telefon hálózati használata korlátozott lesz, nem pedig az, hogy a készülék használhatatlanná válik.
Az első lépés az lenne, hogy próbáljuk megkeresni az eladót, és megbeszélni vele a helyzetet. Lehet, hogy valami félreértés történt, és a helyzet könnyen tisztázható.
Ha azonban az eladó nem hajlandó együttműködni, akkor az adásvételi szerződés alapján próbáljunk meg visszakérni a vételárat, vagy egy részletet belőle. Az adásvételi szerződés ugyanis jogi bizonyítékot jelent arra vonatkozóan, hogy a telefon tényleg az Öné.
Ha az eladó továbbra sem együttműködő, akkor az IMEI tiltás feloldása érdekében fordulhatunk a telefon gyártójához vagy az illetékes hatóságokhoz. Azonban ennek az eljárásnak hosszadalmas és költséges lehet a folyamata.
Az IMEI tiltását általában csak akkor alkalmazzák, ha a telefon ellopása vagy egyéb jogellenes tevékenység miatt van szükség rá. Ha a vásárló bizonyítani tudja, hogy tisztességesen vásárolta meg a telefont, akkor valószínűleg nem lesz probléma az IMEI tiltás feloldásával.
Ilyen esetben a rendőrséghez kell fordulnod, vinni kell az adásvételit is. Megelőzni úgy tudod, hogy az eladóval bemész a szolgáltatójához és kikéreted vele az előfizu adatait, ott látszik hogy részletfizetős-e a telefon.
Amúgy a tiltott telefonon egy alaplapcsere segít, csak az nem 5 foint 20 fillér.
Köszönöm a válaszokat!
Igen, tisztában vágyom vele, hogy mit jelent IMEI tiltás.
Köszönöm a tippeket.
Az alaplapcsere nem olcsó mulatság, maga a telefon ára megközelítőleg szerintem.
A bibit én ott látom,hogy hiába lobogtat valaki egy adásvételit, ha a telefon nincs kifizetve a szolgáltató felé, akkor lényegében addig az övé a telefon és azt csinál vele amit akar, vagyis jogosan tiltja IMEI számot.
A szolgáltató meg azzal biztos nem éri be,hogy csak letiltja a mobilt hanem a végrehajtót is ráküldi a szerzödőre, hiszen neki kell a telefon ára.. Akkor viszont rosszabul fog járni,mintha kifizette volna mielőtt vagy miután eladta. Tehát jelen esetben az eladónak is érdeke,hogy inkább kifizesse a hátralékot, és ezután remélhetőleg feloldják a tiltást.
Kb. semmit nem tehetsz. Ez esetben a "kockázat" annyit tesz, hogy a használhatatlan telefon mellett a pénzed nyomát is bottal ütheted.
Ha ilyesmire gyanakodsz, kérj az eladótól megnyugtató bizonyítást, pl. vásárlási számlát.
Mindenki nagy ívben tojni fog a letiltott telefonodra, erre számíthatsz.
Ha mégis úgy érzed hogy van bármihez is jogod egy ilyen esetben, azt csak polgári peres úton érvényesítheted. Pl. ha olyan szerződést íratsz alá az eladóval, hogy tiltás esetén kártalanít, vitás esetben perköltséget áll.
De talán még ez sem elég ahhoz hogy jól jöjj ki belőle.
Rendőrségre hiába mész, ez nem bűnügy, szolgáltatóhoz hiába mész, velük semmilyen jogviszonyban nem vagy, fogyasztóvédelemnek megint nincs köze hozzá.
Talán még a bíróság is lepattint, hogy neked tisztában kell lenned azzal a rizikóval, amivel egy ilyen ügylet jár.
És akár igazat is ad esetleg valaki, max. megsimogatják a buksid, de többet ne várj. Tudom, ha te csinálnád ugyanezt, egy este hazafelé levernék érte a veséd ott ahol senki sem lát. De ez van.
"Egyáltalán nem tudhatja az ember, hogy hiteles-e a telefon, vagy nem, ha az eladó nem közli ezt…"
Az eladó ha nem mondja meg neked, más sem fogja, adatvédelmi okokból.
Szóval saját felelősségre veszel bármit is, élvezve a hasznát és nyögve a kárát. Igyál, egyél, hülye ne legyél.
Köszönöm a válaszokat.
Részletre nem veszek soha semmit, ha nem muszáj.
És most meg semmit vettél egy összegben, így jobb?
Eladtak neked valamit, ami nem volt az eladó tualjdona. Ez az így járás iskolapéldája. A szolgáltatót csak az érdekli, hogy a pénzénél legyen. Ameddig azt ki nem fizeti valaki, nincs telefonod. Az eladó nem fogja, mert nyilván azért nem fizette, mert nincs pénze, és azért adta el - tudva hogy le lesz tiltva - hogy némi pénzhez jusson.
Sok jóra ne számíts.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!