A xiaomi tényleg jó ár érték arányú telefonokat csinál?
Nekem egyszer volt egy Xiaomi telefonom (Mi 9t Pro), hardverben azért az árért tényleg verhetetlen volt... másfél év után pedig legszívesebben a falhoz vágtam volna. Életemben, SOHA nem tartottam meg ilyen rövid ideig telefont, mint azt, ha nem egy halom trágya szoftveresen, akkor 3-4 évet alsó hangon is kihúztam volna vele.
Az egy dolog, hogy az értesítéseket kb. soha nem kaptam meg, fogalmam se volt róla, hogy mikor írtak nekem, még csak csörögni sem csörgött mindig, ha hívtak, de az a világ vicce volt, hogy pár hetente úgy döntött a telefon, hogy bizonyos appokat nem hajlandó elindítani, aztán meg utána mégis ment, cserébe mást nem nyitott meg.
Előtte csak Samsung telefonjaim voltak, soha nem volt ilyen probléma egyikkel sem, van olyan régi Samum, ami 7 éves és még mindig napi használatban van az egyik szülőmnél.
Viszont az meg megint más kérdés, hogy 80 és 100 ezert forint között nagyon nincs miből válogatni. Ennyiért ma már sajnos nem lehet normális okostelefont venni.
"12, ne aggódj, én abban a pillanatban kapom meg az üzenteket amikor a tesóm iphonnal és anyám samsungal, szóval ne aggódj emiatt"
Ne aggódj, nekem is az elején működött minden, aztán egyszer csak soha többet. Azonban a net csurig van ezekkel az értesítési problémákkal, az összes közeli ismerősöm Xiaomi telefonján valamilyen mértékben jelen van a probléma.
Előző vagyok
Mivel nem valami fizikai
elváltozás miatt történik (felpúposodott akkumulátor, korrodált áramkörök) ezért szoftveres, amit meg lehet oldani. Ha máshogy nem, akkor factory resettel. (Tudom, ez elég kényelmetlen és ennyi pénzért nem kéne ilyen jellegű problémákkal találokzni, de nekem 1 éve megvan a telefonom és nem volt ilyen problémám, én inkább a közelség érzékelős problémmákról szoktam hallani ami a xiaomik velejárója évek óta)
"14, ez rengeteg módon orvosolható"
Igen, azt a rengeteg módot nagyrészt kipróbáltam és nem működött. De közben rájöttem valamire: inkább nem akarok ezzel szórakozni, még nekem úgy sem evidens, hogy szoftverfejlesztőként dolgozok. Akkor egy átlag felhasználónak ez mennyire normális? Egy Samsungon, Apple-n, vagy gyakorlatilag bármi máson miért egyértelmű, hogy minden értesítést megkapok? :)
16-os vagyok
Igazad van, a telfon van értem és nem én a telfonért
a kínaiaknak (Xiaomi, Huawei) nagyon aggresszív a memóriakezelése, ezért szokták kilőni a háttérből az alkalmazásokat. be lehet állítani kivételeket, így orvosolható az értesítés probléma.
de nem mindig a telefon a ludas, legtöbbször a messenger a szar...
"de nem mindig a telefon a ludas, legtöbbször a messenger a szar..."
És akkor más telefonokon miért nem "szar" sosem a Messenger?
És most még egyszer: nem akarom és nem is fogom végigzongorázni az appjaimat egyesével - mert egyáltalán nem csak a Messengerrel jelentkezik ez a probléma, nem is írtam ilyet. Nem egy átlag felhasználótól elvárható művelet az, hogy én találjam ki, hogy hogy kell kezelni a háttérben futó appokat. Ez tipikusan az operációs rendszer dolga. Ha már ezt is nekem kell manuálisan felülbírálni hétköznapi helyzetekben, az rohadt nagy bajt jelez. És őszintén szólva egyszerűen nem ér meg nekem - meg szerintem senkinek sem - az pár tízezer forint esetleges spórolást, hogy utána az oprendszer beállításainak mélyében kell túrkálni ahhoz, hogy egyáltalán működjön az egész, miközben ezt lényegében minden más gyártó tudja.
És ez csak a jéghegy csúcsa, egyáltalán nem csak ez volt a baj a MIUI-val.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!