Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges-e bemérni kideríten...

Lehetséges-e bemérni kideríteni, hogy egy adatkártyát milyen készülékben, hol használták?

Figyelt kérdés
2022. júl. 13. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán
2022. júl. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Adatkártyán (micro)SD-kártyát értesz?

Mivel a (micro)SD kártya egy mikrovezérlő és egy flash memóriachip "szerelemgyereke",

[link]

éppen ezért elvileg elképzelhető lenne, hogy a (micro)SD kártya mikrovezérlőjére egyedi vezérlőszoftvert

[link]

és az eszközre egyedi szoftvert telepítve a (micro)SD kártya flash memóriájának egy rejtett szegletébe nyomkövetési adatokat rejthessenek el. De ez nagyon egyedi, extrém, elvi síkon mozgó dolog.

2022. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szirty ***** válasza:

"...egy rejtett szegletébe nyomkövetési adatokat rejthessenek el"


No és mi lenne ezeknek az adatoknak a forrása?

Honnan szedne olyan adatokat amiből következtetni lehet a használata helyére (ha ez alatt a földrajzi helyet kell érteni)?

2022. júl. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
gondolom IP cím-geolokációból következtetne, ami helytől függően valamikor pontos (párszáz méter) van amikor meg pontatlan (50 km)...
2022. júl. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"No és mi lenne ezeknek az adatoknak a forrása?

...

Honnan szedne olyan adatokat amiből következtetni lehet a használata helyére (ha ez alatt a földrajzi helyet kell érteni)?"

Mint írtam: "az eszközre egyedi szoftvert telepítve" - szóval az eszközön levő egyedi szoftver összeszedi a lokációs - akár GPS-ből, akár Wifi/GSM metaadatokból, akár publikus IP-címből - adatokat, majd a "megtrükközött" (micro)SD kártya firmwareje elrejti azokat a (micro)SD kártya flash memóriájának rejtett szegletébe.

2022. júl. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
USB flasdrive-ban már láttam olyat, amiben beépített GPS vevő és esim kártya volt. Amikor bedugták egy aljzatba és tápot kapott, hazaküldte a gps koordinátáját. Természetesen háttértárként is működött. Aztán ki tudja, milyen funkciói voltak még, mert innentől aztán megoldható az adatok távoli elérése és vírus telepítése az adott gépre. Nem tudom, mennyit tudott a kütyü, de valószínűleg többet, mint amit nekem megmutattak.
2022. júl. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom az USB protokoll stackben nincs IP cím.


Minden USB packetben van egy ADDR(address) field, de az csak 7 bites (127 különbözö értéke lehet(a 0 speciális)), arra való, hogy egy usb-s topológián belül meg tudj címezni különbözö eszközöket, nem fogod tudni azonosításra használni. Még ha le is mentenéd, nem mész vele semmire.


Olyat esetleg el tudok képzelni, hogy az SD kártyán lévö firmware valami HID eszköznek(mondjuk billentyüzetnek) hazudja magát és olyan billentyüleütéseket küld, amivel a hostot arra utasítja, hogy írjon ki valami fájlokat az SD kártyára.


De ez már elég hi-tech, szerintem a kérdezö szempontjából a válasz az, hogy nem lehet.

2022. júl. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elnézést. Internetes adat sim.re gondolok.
2022. júl. 13. 19:46
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: A SIM-kártyán többek között az alánni kódok találhatóak:

* ICCID (Integrated Circuit Card Identifier): ez a kártyát egyedileg azonosítja ("elvileg" nincs két ugyanolyan ICCID-jű SIM-kártya), a kibocsájtó mobilszolgáltató biztosítja

* IMSI (international mobile subscriber identity): ez meg az előfizetést (tartalmazza a telefonszámodat, a szolgáltatódat)


Na most ha ez az utóbbi a IMSI összefüggésében egy adatbázisban szerepel a kártyát azonosító ICCID-vel (illetve az előfizetői adatokkal), akkor amint felcsatlakozik a mobiltelefon a bázisállomásra - aminek pár száz métertől pár kilométerig tart a hatósugara - akkor az elküldött IMSI segítségével azonosíthatóvá válik.

2022. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!