Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Biztonságos a Viber?

Biztonságos a Viber?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogyha rányom valaki a csevegési tartalom törlésére, akkor eltűnik minden, és senki sem tudja onnantól visszanézni, hogy miről beszélgettek, még a rendőr nyomozók sem?


De ez mégis hogyan lehetséges?

Nem kéne betiltani?



2021. dec. 4. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahogy azt is be kéne tiltani, hogy egy papírra írt levelet elégethess, vagy széttépj?

Vagy nehogy feledésbe merüljön, élő szóban kivel miről beszélgetsz egy csendes szobában, ezentúl minden beszélgetést magnóra kéne venni? Bocs, de ez butaság...


Adatvédelmi törvényekről hallottál már? Alapvető emberi jog, hogy minden magán személy rendelkezhessen róla, hogy ki milyen adatokat tárol róla és ha kéri, akkor azokat is meg kell semmisítsék, amiknek a tárolására engedélyt adott.

Ha már nem akarsz a kondi terembe járni, nem kérsz üzleti ajánlatokat egy bolttól, akkor törölniük kell az adataidat. Éppen erről szól a GDPR bevezetése.


A nagy amerikai telefon gyártók pár éve kerek perec közölték az amerikai kormánnyal, hogy még terrorizmussal kapcsolatos ügyben sem segítenek a telefonok feltörésében és az adatokhoz való hozzáférésben. Ami részben marketing a cégek részéről, hogy bizonygassák, mennyire feltörhetetlenek a telefonjaik és mennyire megbízhat bennük minden vásárolójuk. De jogi oldalról pontosan arról szól, hogy a saját adataiddal te rendelkezel és a telefon gyártók is ezt igyekeznek segíteni, hogy az ő termékeiket vedd.

Szemben a kínai telefongyártókkal, ahol a kínai állam mindenkit figyel és eleve nem is hagyják azokat az amerikai cégeket működni, akik nem hajlandók betekintést engedni a rendszereikbe - ezért is akadályozzák a Facebook és Google szolgáltatásokat, mert ők nem hajlandók hozzáférést adni a kínai államnak, inkább lemondanak az igen jelentős kínai piacról.


Mivel a neten egyre egyszerűbb mindent örökre megtartani, egyre komolyabb szerepet kapnak a törlési lehetőségek. Egyre több üzenetküldési és egyéb megoldás épül éppen arra, hogy az üzenetek az elolvasás után törlődnek, így nem marad nyomuk, nem lehet őket lementeni, stb. Próbálják vele az élő beszélgetés egyszer elhangzó, aztán vissza nem idézhető jellegét mesterségesen megteremteni. Ez a lényege a FB Messenger vanishing módjának, a Clubhouse beszélgetéseinkek és egyre több hasonló "múlandó" kommunikációs forma jelenik meg a neten.


Bizonyos hatósági eljárásokkal, vizsgálatokkal kapcsolatos adatok kivételt képeznek ez alól az önrendelkezés alól, mint pl. az adóbevallások, számlák, nyugták, rendőrségi nyomozati anyagok, mivel ezek mind hivatalos dokumentumok.


A privát beszélgetések viszont nem hatósági dokumentumok. Olyannyira, hogy különleges felhatalmazás nélkül még a rendőrségnek sincs joga az engedélyed nélkül belenézni a privát levelezéseidbe, személyes üzeneteidbe, lehallgatni a privát beszélgetéseidet, de még csak belépni sem a lakásodba.


Ahhoz, hogy a rendőrség megsértse a személyiségi jogaidat, bűncselekmény ALAPOS gyanúja kell, amit bizonyítékokkal alátámasztva kell igazolniuk, hogy egy a rendőrség felett álló szerv, bűnügyeknél általában bíróság jóváhagyja. Nemzetbiztonsági ügyeknél már összetettebb a történet, mert ott nem feltétlenül szükséges bírósági engedély, sőt már az is elég szubjektív, hogy mitől nemzetbiztonsági ügy valami - pont erről szól a közelmúlt Pegazus botránya:

[link]

2021. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem ez hülyeség. A rendőrség, ahogy a Amerikában az FBI, a CIA, vagy az Interpol, a Moszad, stb., vagy épp kis hazánkban a TEK és hasonló szervezetek mind-mind speciális bűnüldözésre szakosított technikai arzenállal rendelkeznek. Nincs az a titkosítás, amit ezek a szervezetek - ha olyan szintű bűnözővel, bűnözői csoporttal, szervezett bűnözéssel van dolguk, akkor akár összefogva - ki ne tudnának deríteni.
2021. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, te rendőr vagy, vagy csak szimplán hülye? Esetleg mindkettő?
2021. dec. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A Viber pont az ami a talán kategória. Arra hivatkozik, hogy végpont titkosítást használ, de mivel nem nyílt a forráskód ezt nem tudják bizonyítani. Csak azt mondják, hogy az.
2021. dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban végponttól végpontig tartó titkosítást használ, mert a rendőrség sem tudja sem lehallgatni, sem pedig elolvasni az ott keresztül áramló forgalmat.
2022. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!