Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha iPhone-n akksit cserélek...

Ha iPhone-n akksit cserélek egy hivatalos szervizben, garantált, hogy az akkuidő olyan lesz mint újkorában?

Figyelt kérdés

Sziasztok. iPhone SE 2016-ost vettünk használtan, nem tudjuk hány éves, az akkuja 91%-os, de kb másfél óra alatt lemerül. Ma is szoftverfrissítettem iOS 15-re és 90%-ról már is 63%-ra esett le a töltöttség. Ha kicserélem benne az akkumulátort, visszaáll a 4 órás üzemideje, mintha új lenne a telefon?

iPhone Xs-em van ez is használt volt amikor megvettem, ennek tavaly decemberben 81%-on volt az akku állapota, ami most is szintén 81%-os, de ez legalább kibír egy napot. Sose esett még le (talán párszor csak) 30% alá eddig.

Szerintetek ha hivatalos szervizbe viszem 16ezer Ft-ért kicseréltetni az akkuját, sokkal jobb lesz az üzemideje?


2021. okt. 12. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen nagy valószinüséggel visszaáll.

Viszont egy visszaállítást mindenképpen csinálj és új iPhoneként állítsd be a készüléket, semmiféle mentést ne tegyél rá vissza.

2021. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha kicseréltetem benne az akkut, rögtön gyári visszaállítás lesz. Egyébként minden nagyfrissítés után is szoktam factoryzni.
2021. okt. 12. 22:19
 3/10 anonim ***** válasza:
a 16-os SE 3-4 óra SoT-nál sajnos nem bír többet
2021. okt. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de még mindig jobb ha 4 órát bírna, mint hogy 1,5-öt.
2021. okt. 12. 22:31
 5/10 anonim válasza:
Akkor is jobb lesz az akksi idő, ha visszateszed a mentést. Sajàt tapasztalat. Javasolnám a MacXimum-ot. Budapesten a Westend-ben illetve Kecskeméten a plázában is van üzletük. A telefon látja az akksit. Míg régebben egy hetesnél, no name szervízben cserélt akksinál csak annyit ír ki, hogy “szervíz”.. nem mellékesen a fél éves garin túl kevesebbet bírt a cserélt akksi mint a régi. :D
2021. okt. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak gyári akku ha nem akarsz szívni...

Akkor jó lesz.

2021. okt. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szirty ***** válasza:

"...garantált, hogy az akkuidő olyan lesz mint újkorában?"


Amennyire az garantált hogy ugyanazokat a szoftevereket ugyanolyan körülmények között ugyanúgy használod mint előtte.


Az "akkuidőt" ugyanis két tényező határozza meg alapvetően amiből csak az egyik az akku kapacitása és minősége.

A másik a készülék fogyasztása...

2021. okt. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Morzsi007 ***** válasza:

Olyan már nem lesz, mint új korában, szerintem gyári aksit nem tesznek bele már hivatalos helyen sem. Amiket meg lehet venni/tesznek bele GSM boltokban, arról ne beszéljünk.

Másik probléma a szoftver. Mikor kiadták a telefont nem ez a szoftver futott rajta, az újaknak nagyobb a hardverigényük, mint anno. Ezért is merül gyorsabban. A fiam is SE-t használ, neki nem merül ilyen gyorsan.

2021. okt. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hát az újabb oprendszereknek inkább jobb szokott lenni a energiafelhasználása mint rosszabb
2021. okt. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Morzsi007 ***** válasza:
Igen, egy 1-2 éves hardveren lehet jobbra csiszolni az energiafelhasználást, de nem az 5-6 évesen mobilon.
2021. okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!