Mivel tud többet egy csúcskategóriás mobiltelefon,mint egy középkategóriás, egyáltalán mire lehet használni a telefont Facebookon kívül?
"egyáltalán mire lehet használni a telefont Facebookon kívül?"
Ha ez a kérdés benned felmerül akkor neked nincs is rá szükséged,és felesleges elmondani.
"egyáltalán mire lehet használni a telefont Facebookon kívül?"
"„Egy nemzet ereje a kiművelt emberfők sokaságában rejlik”. Gróf Széchenyi István "
Csak az vigasztal, hogy más országok még nálunk is rosszabb helyen állnak.
A csúcskategória nem igazán attól különbözik a közép-felsőkategóriától, hogy mi minden másra lehet használni (persze akad ilyen is, például Samsung DeX, ami csak az S és Note szériában van) hanem abban, hogy milyen minőségben lehet csinálni azt.
Pl fényképet szebbet fog csinálni a csúcskategória márkán belül (márkán kívül nem hasonlítanék, mert más-más szoftver más-más képet eredményez).
Főverzió-frissítéseket is tovább kapnak a csúcskategóriás telefonok.
Nem beszélve a másmilyen alkatrészekről a kamerán kívül, pl hátlap anyaga, ujjlenyomat-olvasó típusa (hátul, bekapcsológombban, kijelzőbe épített optikai vagy ultrahangos), régebben a csatlakozó is különbözött (microUSB alsóbb kategóriákban, felsőbbekben Type-C, de manapság már inkább a C az elterjedtebb).
Vagy a készülékekhez járó szolgáltatások, bár márkán belül ezek többnyire ugyanazok (Cloud tárhely, vagy termékregisztrálás után +1 év garancia).
Szóval azért akad különbség, csak nem ott, ahol te keresed.
Mindenben jobb. Ma már egy okostelefon a legtöbb embernél kiváltotta a PC-t és a laptopot is (csak munkára használjuk már ezeket). Szóval úgy gondolom, hogy a "telefon" abszolút megéri a befektetést. Mert ez nem telefon, hanem egy hordozható számítógép, ami tud nagyon jól fotózni, videózni, netezni, és képes arra, hogy bármilyen, de bármilyen alkalmazást néhány másodperc alatt telepíts, és használj. Aki kihasználja rendesen az okostelefon által nyújtott, modern lehetőségeket, annak nagyon is megéri a csúcskategóriás telefon. Aki meg csak annyit lát, hogy facebook, de egy banki átutalásért is képes elsétálni, és sorban állni a banknál, annak úgyis mindegy.
Ja, és mire használom én az okostelefonom? Navigálás, zene egész nap, youtube, sok-sok praktikus alkalmazás, közösségi oldalak, internetezés, e-mailezés, rengeteg fotó, néha videók. És a csúcskategóriás telefon előnye, hogy erre mindre képes EGYSZERRE gördülékenyen. Nem akad, nem fagy le. Jobb, mint egy erős PC.
Anyaghasználat, design. Egy csúcskategóriás készüléken évek múlva is érzed, hogy "nem átlagos", amikor a sebességben és szolgáltatásokban rég meghaladták.
A másik kitétel a kompromisszum mentesség. Sok gyártó úgy kalkulál, hogy középkategóriás készülékekben is megvannak az extra szolgáltatások, de soha nem együtt. A felső kategóriában érhető csak el egy készülékben minden szolgáltatás.
A különbségről már sokan írtak. Én arről írok, hogy mire lehet használni.
Ahogy írták már, a telefonok lassan kiváltották a laptopokat, asztali pc-ket, de ezen felün a noteszeket, naptárokat, diktafonokat, fényképezőket, zsebrádiókat, a leveleket, gps-eket, s még sorolhatnám. A egy felnőtt, nem túl idős átlagos ember ma már mindent ezen intéz. Csekk befizetés, közlekedés, gps, BANKOLÁS - nagyon fontos, ébresztőóra, emlékeztetők, bevásárló lista, email, vásárlás - megint nagyon fontos dolog, hír olvasás, infó gyűjtés, kapcsolat tartás stb...
És még ezer dolog.
Egy komoly mobil pedig azért nem árt, mert több évre szól, bírja a strapát és elbírja a sok appot... És persze szép fotókat készít! :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!