Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Eladó mobiltelefon paraméterei?

Eladó mobiltelefon paraméterei?

Figyelt kérdés

Milyen fontosabb paramétert kell megadni, ami igazán számít?

(Márkán és méreten kívül?)

Pl. kamera megapixelje mehet?



2021. júl. 13. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hátlapi kamera, selfi kamera, belső tárhely, RAM, akkumulátor, milyen Android/iOS van rajta jelenleg, a töltöcsatlakozója milyen (micro USB, C, stb), milyen SIM jár bele.


Bár igazából elég lenne azt, hogy pontosan milyen telefon, hogy melyik változat (pl Samsung Galaxy A50 van 4 féle is ha csak a belső tárhelyet és a RAM-ot nézzük), meg milyen a jelenlegi op rendszere, de a használt telefont keresők sokszor lusták ezeket megkeresni, majd szóval jobb, ha minél több mindent kiírsz.


Ilyen pl, ha az összes szpecifikáció ott egy telefon alatt:

[link]

2021. júl. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Android esetén 4 gb ram a minimum. Tárhelyből se tanácsos 64gb alattit venni.

A kamera megapixelszáma nem mérvadó.

2021. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Márka, modell vagy típus, tárhely mérete, szolgáltató függő vagy gyárilag független, inkább ezeket. Ennyi elég, ha valakit érdekel majd rákeres. Vagy megadsz mindent, magok számát, memória méretét, stb de sok embert ezek nem érdekelnek csak kézbe vegyék aztán működjön.
2021. júl. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen a pontos típust, illetve az IMEI számot szerintem elég lenne megadni, plusz ezekről képeket.


Pl.:

Ha iPhone, könnyeb dolgod van: iPhone SE 2020, 64GB. Ennyit elég írni

Ha android akkor: Xiaomi Redmi 7 3/32GB, fekete, Android 10.


Ez nyilván függ attól hogy mit lehet az adott eszközön konfigurálni is.


(3/32GB = 3GB RAM és 32GB tárhely)


Ha független, azt is írd oda. (Azt is hogy fel lett oldva a függőség, vagy gyárilag olyan!). Esetleg még a vásárlás országát, ha nem itthon vetted. Rendeléssel ugyanez.


A telefon pontos hiányosságait, hibáit (doboz megvan? Eredeti töltő, simkártya tű megvan?), hogyan volt használva (tokvan, fóliával?).


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha tévedtem/kihagytam valamit akkor a többiek kiegészítik/kijavítják úgyis :)

2021. júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Ja, hogy te most telefont akarsz használtan eladni?

Oké, én azt hittem, hogy venni akarsz, csak nem tudod, milyen feltételek alapján szűrj...

2021. júl. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

először én is túlagyaltam, de az átlag vásárló csak a színér, tárhelyet nézi, meg hogy mennyire karcos, sérült.

Ha nagyon érdekli akkor úgyis rákérdez és akkor arra válaszolsz.

2021. júl. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

amúgy a nővérem adott el egy iPhone 6s-t, de csak annyit írt rá, hogy 16 GB tárhely. Meghirdette Face-n, amit én is láttam, de keveselltem az adatot. 20.000-ért adta el, de lealkudtak belőle 5.000-et.


De mindenesetre innen jött az ötlet, hogy feltegyem a kérdést, szóval ha esetleg egyszer én eladok telefont, akkor tudom miket fontos kiemelni.

2021. júl. 13. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!