Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SÜRGŐS! Kijött egy számlánk....

SÜRGŐS! Kijött egy számlánk. Van rajta két ilyen pont:World Roaming hívásfogadás Z2. Ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon sürgős!

Előző hónapban táborban voltam Ukrajna melett,és akkor is elég sok volt a számlánk.

Átlagban úgy 9 ezernek kéne lenni de most 16 ezer.

Vodafone-nál vagyunk.

Két ilyen pont van:

Az első:

World Roaming Z2

A második:

World Roaming hívás Z2 egyéb hálózat


2010. aug. 24. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:

A telefonod átjelentkezett az ukrán szolgáltató hálózatára és úgy fogadtál illetve indítottál hívást.

A telefon nem tudja hol van az országhatár, így aki erősebb az nyer a tornyok között is.

2010. aug. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az van, hogy közel voltatok a határhoz és a telefonod az automatikus hálózatválasztásnak köszönhetően rácsatlakozott egy ukrán hálózatra, mert azt találta erősebb hálózatnak. Bár ilyenkor elvileg illene sms-t küldeni a roaming aktiválásáról (nem ismerem a Vdafone-t, T-Mobile szokott). Pont akkor hívott valaki amikor éppen az ukrán hálózatra voltál felcsatlakozva, ezért fizetned kellett a hívások fogadásáért. Hasonló kellemetlen helyzetek elkerülése érdekében állítsd át a telefonodat kézi hálózatválasztásra.
2010. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem.

De hát már eltelt 1 hónap.

Az előző hónapban is ennyit fizettünk.

Ja és hogyan kell átállítani?

Sony Ericsson W595-ös telefonom van.

2010. aug. 24. 18:03
 4/9 A kérdező kommentje:
Sikerült kézire átváltanom.
2010. aug. 24. 18:05
 5/9 A kérdező kommentje:

Léccives válaszoljatok!

Már eltelt 1 hónap,akkor miért küldet megint egy ilyen számlát?

2010. aug. 25. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:
A Vodafone-nál a roaming némi késéssel jelenig meg a számlán (gondolom vmi országok/szolgáltatók közti elszámolás miatt), emiatt lehet, illetve ellenőrizd a számlán, hogy mettől meddig tart a számlázási időszakod (nekem mindig 26-án van a váltás).
2010. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Oké köszi

De ugye mostmár nem fog kijöni több ilyen számla?

2010. aug. 30. 11:33
 8/9 ari károly válasza:
Ne aggódj cimbora ,én ma kaptam meg a számlát,nekem is voltegy World Roam z2 egyéb hálózathivás majdnem 3e.Mi a tanulság ??? be kell tudni állitanak a telót ,vagy nem inditani és nem fogadni hivást.
2010. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát igen..:)
2010. szept. 21. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!