Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Forgáccsal eltömődött a...

Forgáccsal eltömődött a töltőcsatlakozó. Hogyan tudom kiszedni belőle ami beleragadt?

Figyelt kérdés
Reggel kómásan még fel akartam rakni a telefont tölteni, csak nyomom bele teljesen izomból a töltőt, így még rá is segítettem, hogy beleragadjon.

2021. máj. 11. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen forgács?

Fa, fém, műanyag?

Vékony tűvel megpróbálhatod kipiszkálni csak húzd ki előtte.

Levegővel is ki lehet fújni ha nem nagyon ékelődött be.

Ha nem sikerül kábelt lehet venni ha nincs egyben az adapterrel.

2021. máj. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Apró fém forgács, és próbáltam kipiszkálni tűvel, de nem jön ki.
2021. máj. 11. 09:30
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Cseréld a kábelt.

Hazavághatja az adaptert ill a telód is.

Sőt lehet már kárt is tett a kis érintkezőkben...

2021. máj. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem a kábelbe ment bele a forgács, hanem a telefonba, a telefon töltő csatlakozójába.
2021. máj. 11. 09:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Hegyezz ki egy egy fogpiszkálót vékonyra, s próbáld azzal. Bár mivel fém, és rá is dugtad a töltőt, nem biztos, hogy nem csinált semmi maradanadót.
2021. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az az alkatrész is cserélhető.

Azt viszont szervízben ajánlatos cseréltetni.

2021. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problémám, szét is cseszte a csatlakozót. Szerviz nem vállalta csak a csatlakozó cseréjét. Szétszedtem, a csatlakozón keresztül az elektronikába is bejutottak már a forgácsok, csoda, hogy működik a készülék. Sűrített levegővel kifújtam és elkezdtem apránként kihajtogatni a csatlakozó fém részét. Aztán rájöttem, hogy az érintkezők még sértetlenek, csak a forgács a csati műanyag részét rámaszatolta az érintkezőkre. Lekapirgáltam a műanyagot és nagyjából visszahajlítottam a fém részét. Most működik a töltés. Szigetelő szalaggal lezártam a csatlakozó nyílását. Lehet hozzá kapni pár Ft-ért szilikon záródugót is , de a közelemben egyik bolt sem tartott ilyet. Majd rendelek valahonnét, ha valami mást is kell venni egy webshopból.
2021. aug. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!