Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha megosztom az internetet a...

Ha megosztom az internetet a telefonomból, arra hány eszköz kapcsolódhat rá és használhatja is probléma mentesen?

Figyelt kérdés
Akarok venni egy vodafon sim kartyat amin korlátlan adat van és megosztani itthon a családnak, mert ahol jelenleg élünk nincs wifi.

2021. máj. 5. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
jellemzően 8-10 eszközt tud egy telefon kezelni
2021. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
10%
100db
2021. máj. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Max 8db (Huawei) de menüben állítható (1-8)
2021. máj. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Elméletileg kiszolgálhatna 253 eszközt (ennyi +1 IP címet lehet adott subnet -el (mármint azzal, amit a mobilok használnak a hotspot funkció esetében) kiosztani, de az a "+1" lefoglalt cím más feladatra), de a valóság az, hogy itt szoftveres korlát van (a hardver képességeihez igazítva), hogy a készülék túlterhelését elkerüljék. Így ez a kérdés máris részben a szoftver korlátaira mutat. A szoftver pedig változhat adott készüléken is (pl OTA frissítés során), ami miatt változhat a szabad erőforrás, amivel változhatnak egyes korlátok... Azt viszont nem tudjuk, milyen szoftver, milyen hardveren, így azt sem tudjuk, a szoftver mekkora mennyiségű eszközszámnál állít fel korlátot.


Pl.: az én mobilomban a hotspot funkciónál nincs kezelhető- vagy kijelzett limit (persze listázza a kapcsolódó eszközöket, viszont ez megint más dolog), de ettől függetlenül biztosan van.

Sőt, több régebbi/gyengébb router esetén is van ilyen (nem szoftveres) limit. Láttam már olyan (régi) routert, ami 20-30 eszközig még lekezelte a vezetéken + wifi -n kapcsolódó eszközöket, de afölött már nem bírta a terhelést (pedig ott nincs is szoftveres limit, éppen ezért nem bírta a hardver).


Szóval azt mondom (tippelem igazából), egy "átlagos" mobil esetén 20-40 eszköz lehet az átlag, amit a hardver lekezelhet gond nélkül, de a túlterhelés elkerülése érdekében ez limitálva lehet akár 10 eszközre is, illetve az sem kizárt, hogy a hardveres terhelés függvényében limitál a szoftver, így úgynevezett "lebegő limit" van (a terhelés függvényében változó)...


Szóval szerintem kalkulálj 10 eszközzel, mint maximum, amit bír majd a készülék (megjegyzés: ha egy router vagy repeater van rákapcsolva a mobilra wifi -n keresztül, akkor a hardver ilyen fajta terhelését az leveszi a mobíl nyakából, arra pedig annak megfelelő mennyiségű észköz tud csatlakozni, amit az kezelni képes, amely szám nagy valószínűséggel jelentősen nagyobb, mint amit maga a mobil képes kezelni. Viszont a wifi jel ismétlés felezi a sávszélességet, szóval inkább a fontosabb eszközök közvetlen a mobilra csatlakozzanak és ha több, mint 10 eszközt kellene kiszolgálni, akkor a 10 -edik egy router/jelismétlő legyen, ami kiszolgálhat további eszközöket.).

2021. máj. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4: "ha egy router vagy repeater van rákapcsolva a mobilra wifi -n keresztül, akkor"...

Na ezt gondold át újra. Nem fog összejönni.

-ha a telefon wifire csatlakozik akkor nem tudja osztani a mobilnetet

-hotspotként a routernek kéne rá csatlakozni (nem fordítva), de ezen funkciót kevés eszköz tudja, azok se fognak ekkor routolni natolni, azaz nem veszik át a 'terhelést'.. :(

2021. máj. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
xd
2021. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 szerintem te olvasd újra mit írt 4es és értelmezd
2021. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5

A hotspot funkció több telefonon is működik akkor is, ha wifi -re csatlakozik. (Nem azt írtam, amit Te felvázoltál, valószínűleg félreértés történt.)


A mobilnet megosztás esetén pedig menden mobil esetén.

(Tehát nem a mobilnetet megosztó mobilnak kell wifi -re csatlakoznia, hanem a mobil által létrehozott wifi -re (hotspot) kell más eszközöknek csatlakoznia, amely lehet akár olyan eszköz is, ami tovább tudja osztani a wifi -n érkező netet, akár egy olyan mobil is, ami wifi -re csatlakozva is tud hotspot -ot létrehozni (mint például az én mobilon, amit használtam már arra, hogy hotspot -ot osszak tovább második hotspot -al).)


A mobilok pedig a rájuk csatlakozó MAC címeket (fizikai eszközöket, amik közvetlen a hotspotra csatlakoznak) limitálják, nem a kiosztható IP címeket (vagyis egy MAC címmel rendelkező eszköz lefoglalhat több IP címet is, ergo mehet a wifi továbbítás is). És igen, itt a telefon hotspot -jára kell csatlakoznia a router -nek, vagy repeater -nek, ami megvalósítható, de néhány esetben csak az aktív hotspot 'munkamenet' idejére, amíg az adott csatornán üzemel, illetve néhány router és repeater esetén még a változó csatorna sem gond. Ezáltal nem szükséges, hogy a router (vagy repeater) NAT -oljon, illetve legyen rajta aktív DHCP szerver (ennek ellenére néhány eszköz NAT -ol, saját DHCP -vel osztja tovább a netet, mégis működik úgy is). Persze így a DHCP szolgáltatást a telefon végzi (kivéve ha a tovább osztó eszköz NAT -ol és saját DHCP -t is alkalmaz), amely miatt a kiosztható IP címek száma (adott subnet -el) 253 (+1) beleértve a router/repeater által 'lefoglalt' 1db IP címet is, de még így is 252 (+1) végpont eszköz csatlakozhatna elméletileg (kivéve olyan eszköz esetén, ami NAT -ol is...). Az már más kérdés, hogy így a sebesség eloszlik a kiszolgáló telefon és az összes a hotspot -ra valamilyen módon csatlakozó eszköz között (tehát a mobilnet X sávszélessége eloszlik az összes azt valamilyen módon használó eszköz között).


Végiggondoltam mielőtt leírtam, különben le sem írtam volna. + Van ebben egy kevés tapasztalatom is, mivel a saját mobilommal már osztottam tovább hotspot -ot, mert a kiszolgáló mobil limitálta a rá csatlakozó eszközöket, az én netem pedig már elfogyott akkorra, így összesen 15 eszköz használt egy mobilnet előfizetést (amelyből kettőn hotspot funkció is működött). Így volt az első mobilon 8 eszköz (az enyémet is beleértve), az enyémen üzemelő hotspot -ra pedig a maradék 7 eszköz csatlakozott. Természetesen rettenet lassú volt a net, de ez már más kérdés....


(Az oka, hogy ennyien használtunk 1 mobilnet előfizetést:

1 embernek volt korlátlan netje + jó 'terheléses teszt' -nek gondoltuk.)

2021. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8: sok sikert hozzá, de idézem a kérdést:

"megosztom az internetet a telefonomból, arra hány eszköz kapcsolódhat rá és használhatja is probléma mentesen?"


Ha kivesszük a kérdésből a 'használhatja' szót és csak passzívan nem csinál semmit a 100+ csatlakozó akkor teljesen igazad van. De itt feltételezem neteznének böngésznének is, ekkor a NAT-olás hamar megesz minden erőforrást a hotspot telefonon. Egy repeater ezen semmit se segít. De mondom sok sikert.

Az én vizsgálatom szerint legalább 2db külső eszköz (router+ap) kell a telefonon kívül, egy nem elég.

2021. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


Írtam azt is, hogy a kérdező számoljon 10 eszközzel, amit maga a telefon képes közvetlenül kezelni, illetve azt is, hogy a szoftver korlátai nélkül 20-40 eszközzel lehetne számolni. Ezt az értéket gondolom maximumnak abban az esetben, ha router/repeater segítségével próbálja a kérdező a készülék szoftveres korlátait megkerülni. Avagy egy router/repeater -t is felhasználva (a router/repearer -t is beleértve) maximum 20-40 eszközzel lehetne számolni, ami a telefonra tud csatlakozni és ebből a telefonok használni is tudják annak mobilnet szolgáltatását (persze igen lassan, ha ennyire sok eszköz van), illetve a router/repeater tudja így továbbítani az internetet.


És itt ekkor sem kellene router+AP is... Már csak azért sem, mert egy egyszerű mobillal, ami a wifi -n kapott netet tovább tudja osztani hotspot -on át is bővíthető a forrás telefonra csatlakoztatható eszközök száma. Akkor ugyanezt egy router/repeater is meg tudja tenni ugyanígy. Az pedig egyértelmű, hogy egy darab mobilnet sávszélessége kevés 100db eszköz kiszolgálására olyan módon, hogy azokon átlag csevegésre elegendő sávszélesség jusson, ha minden eszköz egyszerre próbálja a megosztott netet használni. (Talán 5G -ről még 100 db telefont is kiszolgálna a forrás telefon legalább csevegésre (csak szöveg) elegendő sávszélességgel megfelelő térerő mellett.)

2021. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!