A minap a Xiaomi Redmi Note 8 telefonom beleesett a vízbe, mit csináljak?
Elvileg... a xiaomik fröccsenésállóak, csak nem csinálják meg a drága minősítést, mert nincs akkora marketingértéke, nem éri meg pénzben. Ettől függetlenül többnyire tudnák teljesíteni a fröccsenésállóságot.
Nyilván a fröccsenésállóság nem azt jelenti, hogy víz alá lehet meríteni, tehát minimális védelme van csak.
A probléma, hogy felraktad töltőre, mielőtt kiszáradt volna a töltő lyuka. Ilyenkor ki éne szárítani. Rizses megoldás meg a többi... nem is lett volna szabad bekapcsolva lennie.
Khm: valószínű a hír annyira igaz mint a szomszéd faluban felrobbantott disznó, vagy amikor az ember rázza a kavicsot a cipőjéből a betonkeverőnek támaszkodva.
Ettől függetlenül valami hiba folytán kimehet a 230v a töltő végére, valami hiba folytán, de ettől még nem az usb 5 voltja öli meg az embert.
Egyébként munkavédelmi oktatáson volt egy példa ahol viszont idirekt módon 2,5V tól halt meg a karbantartó. Persze ez nem okoz akkora áramot hogy bármi is történjen az emberrel, amíg az emberen van ez a fesz. De ott ez a táp tudott több ezer ampert, és szerencsétlennek sikerült a villáskulccsal rövidrezárnia, a kulccsal együtt a kezét is elvesztette. A halál okáról nem szólt a történet, csak annyi hogy holtan találták a végén és ugye nem közvetlen az áramütés volt a ludas.
Jó, ha úgy vesszük akkor 1,5 voltos ceruzaelemtől is meg lehet halni. Például a fejére esik egy raklapnyi. Vagy lenyel egyet és megakad a torkán. Indirekt módon. :)
(ne vedd kötözködésnek, pusztán csak unatkozom :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!