Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Olyan mobiltelefon, ami...

Olyan mobiltelefon, ami majdnem olyan erős, mint egy kis laptop és remekül lehet vele fényképezni?

Figyelt kérdés
Lehet felsőkategóriás is, ár nem számít, egyedül az iphone-ok, apple termékek nem érdekelnek. Nem az ár, hanem inkább elv miatt. Köszönöm!

2020. dec. 10. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg a Huawei Mate 40 Pro a legjobb most kamerában, de ezen ugye nincsenek Google-szolgáltatások.

Utána a Xiaomi Mi 10 Ultra következik.

2020. dec. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Pedig most az iPhone 12 Pro Max vagy mi a fene aminek a szenzora lehetővé teszi az "élesebb" videó felvételt. Képekben pedig egy Huawei vagy Samsung a nyertes. Olyan erős mint egy kislaptop. Hmm milyen kicsi laptop? Szubatom méretű? Mit akarsz vele csinálni Desktop módba rakni és emulatorral Photshoppot vagy videó szerkesztő programot futtatni rajta?


Mert hogy a telefon amit keresel marketingben kb. az összes felső és csúcs kategória készülékre elmondható. Pedig én úgy érzem neked konkrétabb céljaid vannak vele.

2020. dec. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

Fényképezésra fényképezőt használnék, a 40 ezres fényképező is jobb képet csinál manapság, mint bármelyik mobil.

Netezni laptopot vennék.

Telefonálni meg egy vacak mobilt.

Nem baj, ha nem érted.

2020. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

mit jelent, hogy "olyan erős, mint egy kis laptop"?


mire akarod használni?


a kis laptopok többsége alkalmatlan netezésnél, filmnézésnél többre, arra a legtöbb telefon teljesítménye ugyanúgy elég - viszont a képernyő mérete, kezelőfelület kényelmessége más dimenzió egy telefon, tablet és laptop esetén és ezek az adottságok teljesen függetlenek a teljesítménytől.

2020. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2-es, igen, jól érzed, konkrétabb terveim vannak. Photoshop és a Creativ Cloud programjait szeretném használni rajta.
2020. dec. 11. 12:02
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

ugye tudod, hogy ezzel sem mondtál semmit?


a Photoshop gépigénye is egészen más, ha csak arra használod, hogy két darab 800x600-as képet egymás mellé szerkessz egy előtte/utána insta poszthoz (amit valószínűleg egyszerűbb egy csak ezt tudó telefonos appban megoldani), mint amikor, több tucatnyi 40 megapixeles RAW fájlból összefűzve akarsz HDR giga panorámát szerkeszteni, aztán még 50 layeren grafikát csinálni a végeredményből egy óriásplakáthoz.


mondjuk igazán komoly Photoshop és egyéb szerkesztési munkákra szerintem a telefon eleve nem túl alkalmas a képernyő mérete és a kezelőfelület lehetőségei miatt sem és már itt elbukik az ilyen terv, jóval azelőtt, hogy a teljesítmény, vagy a memória kevés lenne neki.

én legfeljebb gyors kis Insta poszt előtti beavatkozásokat tudok telefonon elképzelni, minden másra tablet vagy laptop szükséges szerintem.


az is extrém módon el tud térni, hogy kinek mi az elégséges, elfogadható, és jó teljesítmény. szerintem ilyesmiben nem érdemes mások véleményére hallgatni, hogy x jó, y meg rossz. legfeljebb tippnek lehet jó, hogy mit érdemes megnézni, de mindenképp a saját anyagokkal, saját munkamenet mellett szerzett tapasztalat lehet csak döntő.

gyűjtsd össze egy tipikus, de erőforrás igényes munkádat és vidd el egy boltba, ahol ki tudod próbálni, vagy keress valakit, akinek van olyan gépe, amit kinéztél és azon próbáld ki, hogyan boldogul vele.


pusztán ideológiai okokból pedig szerintem nem érdemes az Apple-t sem elvetni, mert az a teljesítmény szempontjából elég komoly fegyvertény a kezükben, hogy saját hardverre saját szoftvert sokkal jobban tudnak optimalizálni, mint bármelyik másik gyártó. akár Android, akár Windows, vagy más rendszer, ezeknek rengeteg féle gyártó nagyon eltérő kialakítású és minőségben elkészített eszközeit kell támogatniuk, ami igencsak a teljesítmény rovására tud menni. az Apple rendszerének csak néhány féle gépet kell támogatnia, emiatt sokkal hatékonyabban képesek kihasználni azokat az eszközöket - és a tesztek alapján ebben egyre sikeresebbek is. szóval szerintem legalább elgondolkodni, kipróbálni érdemes lehet, hogy megalapozott döntést hozhass és ne zsigeri tiltakozásból zárj ki valamit.

ugyanez igaz a Huawei rendszereire is. mivel saját gépre fejlesztenek, nekik sem szükséges minden mással kompatibilisnek lenni, mint az Androidnak és Windowsnak. ha ügyesen élnek ezzel, akkor akár előnyükre is fordíthatják. állítólag a Google hiány sem olyan őrült nagy probléma. sokan mondják, hogy simán át lehet hidalni az új Huaweieken is, hogy működjenek a Google szolgáltatások. kérdés persze, hogy megéri-e. a Huawei és más kínai cégek is felvetnek sok adatbiztonsági kérdést - bár ilyeneket maga a Google (és az Android) épp úgy, mint az Apple és minden más online szolgáltatás, amit használunk...

2020. dec. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#2es vagyok.


6-os! Ma már van olyan lehetőség, hogy dokkolóba rakd a telefonodat és monitorra menjen a kép. Természetesen erre kialakított felülettel. És amennyiben, ahogy írta a kérdező Photoshopot szeretne futatni. Simán lesz rá lehetősége egy csúcs készülékkel az élen. Mivel a telefonnal készített fotókat szeretné szerkeszteni kizárhatjuk a DSLR gépek által készített ultra mega szuper nagy fájlokat.


Ha kis is használná az ilyen telefonok 40-80MP módját maximum 20-30MB nagyságú képeket fotózna ami még mindig bele esik a keretbe.


Szóval hajrá.

2020. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 atesz763 ***** válasza:
Samsung A70em van, elég erős, egész jó kamera jó áron, de ha tényleg gyönyörű képeket akarsz csinálni én is inkább egy kamerát javasolnék.
2020. dec. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!