Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet egy számítógépen...

Hogyan lehet egy számítógépen tárolt képet a mobil kijelzőjéhez méretezni?

Figyelt kérdés
Tehát hogy a legjobb kitöltést adja. Az a baj, hogy a kép szélessége nagyobb mint a magassága, de a mobil kijelzője -mint a legtöbb telefon esetében- pont fordított arányú, és így vagy összenyomja a képet, vagy fekteti, vagy pedig lekaszálja a széleit. És ez egyik sem jó, mert háttérképnek szeretném. Van a gépemen Adobe Photosop. Azt mondják a hozzáértők azzal csodákat lehet tenni. Létezik esetleg az én problémámra is ideális megoldás?
2010. aug. 8. 20:01
 1/4 Gy_Martin válasza:
szerintem windows képszerkeztövel is meg lehet csinálni bár nem tökélete de a lényeg hogy rajta vn a telodon:P, pl:. ugy hogy átt méretezés web kicsi és utána a felesleges részeket levágod:P igy meg teszi mert én is igy szoktam:P
2010. aug. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sok megkötésed van, ez így nem fog menni. Fektetett kép kellene álló kijelzőre, a széleit nem lehet levágni, de az arányokat is meg akarod tartani. Valamelyikből engedned kell. Vagy átméretezed olyanra, hogy a kijelző alul és felül is üres marad, akkor lehet. Photoshop nem kell hozzá.
2010. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én valami olyasmire gondoltam, hogy a valóságban lehet állítva és fektetve is fotózni, és egy fektetve készült képet nem lehet utólag úgy átvariálni sz.gépen mintha az állítva készült volna? Még akkor is ha esetleg ehhez kicsinyíten kell a képet annyira, hogy a telefon teljes kijelzőjét betöltse?
2010. aug. 8. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy nem. Legfeljebb, ahogy az előbb írtam, hogy szélességében kitölti, és alul meg felül üres marad a kijelző. Én a helyedben levágnék az oldalából, hogy álló legyen, utána jöhet az átméretezés. Az Irfanview-val tudsz átméretezni, és ingyenes program.
2010. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!