Miért az a közvélekedés, hogy az iPhone telefonok drágák?
90%-ban, amikor példát akarnak felhozni drága telefonkészülékre, akkor az iPhone-t említik.
Konkrétan a legdrágább Apple telefon (11 Pro Max) is fele annyiba kerül (nyilván, ettől még nem lesz olcsó, csak olcsóBB), mimt a Huawei, a Samsung, vagy a Xiaomi telefonjai.
Az egykori, 5-6 milliós Vertukról ne is beszéljünk, az sosem vált közbeszéd tárgyává.
“Mas keszülékgyártónak van 20-30 ezerért is készüléke. “
Na tipikusan ez a mentalitás, amiért drágának találják az iPhone-t. A többség 30-40-50 ezres telefonokkal akarja összehasonlítani, csak azt elfelejtik, hox a 30-40-50 ezres telefon mind anyaghasználatban, mind pedig hardveresen, szoftveresen nagyon erősen visszafogott, és akkor még én is az voltam ezzel a kijelentésemmel. Az iPhone egy prémium termék. A 170 ezres “olcsóbb” változata is prémium, meg a 400 ezres változata is az. Házon belül az SE a belépőszint, de teljesítményben ez is hozza egy hasonló árkategóriájú android szintjét, csak a hasonló árkategóriájú android az egy frissítést kap, max kettőt, ez meg ötöt.
Ezt tudomásul kell venni, hogy egy iPhone nem a középkategóriában, meg az alsó szegmensben játszik, hanem egyértelműen a felsőkategóriát képviseli. Ez olyan, mintha az Audira, Mercedesre, BMW-re azt mondanák, hogy ez sz.r, mert 2,5 millióért is van már új autó, csak azt elfelejtik, hogy a három gyártó prémium, és nem 2,5 milliós fapados autókkal kíván jelen lenni a piacon, hanem egy olyan réteget szolgál ki, akinek a kényelem és a prémium érzet a fontos, és nem sajnálja erre a pénzt. Ha neked ez sok, akkor neked találták ki a 2,5 milliós autót, vagy a kicsit drágább, de prémiumtól még mindig olcsóbb, kompromisszumokkal járó darabokat. Azért, mert neked drága, még nem rosszak, nem kell őket szidni.
Nekem azért drága az iPhone, mert akkora áron (mindegy melyik példány) olyan szinten be vagyok korlátozva, amit az androidos mobilok egyike sem produkál. Nekem ne mondja meg egy eszköz, hogy én azt mire és hogyan használhatom. Weboldalról letöltök egy doksit, de nem engedi megnyitni? Droidon ilyen nincs...
Az Android legnagyobb előnye pont a felhasználóbarát, szabad rendszer. Az, hogy ezt egyesek nem tudják használni és benyelnek vírusokat és belassul a mobiljuk, az már user error. Ezt az Apple úgy próbálja kivédeni, hogy sok dolgot lehetetlenné tett a rendszerben, ami miatt számomra az már túlkorlátozott. Ezen felül akad már sok olyan bosszantó hardveres dolog is, amiben már a középkategóriás droidok is simán verik az almás telókat...
"Nekem ne mondja meg egy eszköz, hogy én azt mire és hogyan használhatom. Weboldalról letöltök egy doksit, de nem engedi megnyitni? Droidon ilyen nincs..."
Érdekes, mert én le tudok tölteni doksit is, meg zenéket is pl. iPhone-ra böngészőből simán. A letöltésekbe teszi, ahonnan át tudom tenni a zenékbe.
"Az Android legnagyobb előnye pont a felhasználóbarát, szabad rendszer. Az, hogy ezt egyesek nem tudják használni és benyelnek vírusokat és belassul a mobiljuk, az már user error. "
Már bocsi, de az android minden, csak nem felhasználóbarát. Az meg nehogy már a felhasználó hibája legyen, hogy csak simán használja a telefont, mert arra való, és aztán egyszer csak elkezd lassulni, "mert nem értenek hozzá". Jó, hogy nem mérnökinformatikusnak kell lenni ahhoz, hogy egy telefont használjon az ember. Sokan nem értenek ahhoz, hogy hogyan kell karbantartani egy rendszert, de ettől függetlenül nem lehet rájuk hárítani a felelősséget, úgy kell tervezni a rendszert, hogy bármilyen felhasználó számára hosszútávon is működőkéses legyen. Én, aki ért hozzá, mert van némi informatikai ismeretem szinte minden rendszeren, Linux, Windows, Android, iOS, telepítettem is pár rendszert, rootoltam a telefonomat, tehát tudom mi hogy működik, de még néha, ha kezembe veszek egy androidos telefont, hirtelen megtorpanok, hogy most akkor merre felé kell húzni a kijelzőt, mit huzogjak, jobbra, vagy balra, fél óráig kell nyomva tartani, vagy nem kell, kettőt koppintsak, vagy nyolcvanötöt, ezt kapcsoljam ki rajta, vagy azt.... Hú, de felhasználóbarát rendszer.
"Ezen felül akad már sok olyan bosszantó hardveres dolog is, amiben már a középkategóriás droidok is simán verik az almás telókat.."
Milyen bosszantó hardveres dolgok? Hogy kevesebb rammal is gond nélkül futtatja a saját optimalizált rendszerét? Hogy a legjobb videót készítő kamerája van a piacon? Szokták felhozni a 90 HZ hiányát. Nos, idén már asszem 120 HZ képfrissítést fog kapni a csúcsmodell, mellesleg ez a magas képfrissítés androidon lehet észrevehető, de iPhone-on eddig is annyira gyors volt a rendszer, hogy nélküle is megvan az a felhasználói élmény, hogy gyors minden menülapozás.
"Az arrol volt szó a kérdésben, nem a teljesítményről."
Csak a kettő az elválaszthatatlan egymástól. Önmagában csak árat nézni nettó baromság. Ezzel a logikával az jönne ki, hogy egy 50 ezres notebook jobb, mint egy 200 ezres, mert olcsóbb, csak azt már nem tesszük hozzá, hogy az ötvenezressel fél óra, mire betölt a rendszer, és nagyjából semmire nem jó, míg a kétszázezres szinte mindenre elegendő az átlag felhasználó számára. Ezért baromság az árat elválasztani a teljesítménytől, mert velejárója, és nem, ma már 100 ezerért nem azt kapod, amit az iPhone nyújt a duplájáért, és régen sem ezt kaptad, csak mindig szokás azzal a bullshittel "érvelni", hogy androidos telefon 100 ezerért "rommá veri" az iPhone-t. Csak megnézném mikor fogsz a 100 ezres androidos telefonnal 4K 60 fps videót rögzíteni, fogsz-e kapni rá 5 évig szoftverfrissítést, lagg és akadásmentesen tudod-e használni a rendszerét egy év után is, csinál-e olyan fotót, mint az iPhone, van-e annyira biztonságos a rendszer, olyan pontos ujjlenyomatolvasó/arcfelismerő.
Nagyon eltértünk a tárgytól.
Nem iOS/Android vitáról volt szó.
A kérdésem annyi volt, hogy miért az iPhone az emberek szemében a "drága telefon" megtestesítője, amikor jelentősen többe kerülő készülékek vannak már a piacon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!