Ki lehet kerülni ezt a korlátozást egy mobilon?
Az unokahugom hatodik osztályos, idén kapott okostelefont. Évekig gyűjtötte rá a szülinapi/karácsonyi pénzt, tavasszal gyűlt neki össze. A nővérem élettársa segített neki kiválasztani és megrendelni a telefont.
Nagy volt az öröm, amíg ki nem derült, hogy teljesen lekorlátozták a telefont, mielőtt odaadták az unokahugomnak. Nem tudja pontosan, hogy hogyan, ennyit tudott elmondani:
Ha le akar tölteni egy appot, akkor arról az apja kap egy értesítést, és engedélyeznie kell, addig nem tudja elindítani. YouTube app van a telefonján, de semmit nem tud rajta nézni. Chrome-ból sem nyílik meg a YouTube.
Szerintem igazságtalan, hogy ennyire lekorlátozzák, főleg azért, mert tulajdonképpen a saját pénzén vette a telefont. Még SIM kártya sincs benne. Nem nézhet videókat, nem tölthet le új játékokat, minden lépését figyelik. Szívem szerint vennék neki egy normális telefont, de rajta kívül még négy unokahugom/öcsém van, és annyit nem keresek, hogy mindegyiküknek vegyek, ennyire kivételezni meg nem akarok. Meg azért az apját se akarom magamra haragítani. (A nővérem több dolgot engedne, de ráhagyja.)
A vírus miatt valószínűleg több hónapig nem fogunk találkozni, így viberen próbálok neki segíteni abban, hogy legalább a YouTube-ot tudja elérni. Eddig ezeket próbálta ki:
1. Inkognitó módban megnyitni a YouTube-ot, hogy ne az alkalmazás nyíljon meg, hátha az a baj, hogy a google fiók nem engedi. Probléma: nem lehet inkognitó módba lépni, a gomb szürke.
2. Ingyenes VPN-el megkerülni a tiltást, hátha az oldal van letiltva. Probléma: neki nem nyílik meg így a YouTube. Az én telefonomon gond nélkül ment, és anno sokan ezt a módszert használták a gimiben.
Van egyéb ötletetek?
Egy hatodikos gyereknek nem való a felügyelet nélküli internetezés. A nevelési módszereket lehet persze kritizálni, meg esetleg érvekkel hatni, de nem a te dolgot más nézeteit önkényesen megváltoztatni, kijátszani. Mert akkor még annyit sem kap a gyerek, mint most.
A legtöbb oldalra amúgy nem is lehet 13 év alatt regisztrálni.
Az is előfordulhat, hogy hard reset után a Google-fiókból visszaszinkronizálja a biztonsági beállításokat is.
Először a gyerek próbálja meggyőzni a fatert, hogy a Youtube nem olyan veszélyes, sőt az egyébként is életkorra szelektál, a Google-fiókban megadott születési év szerint engedélyezi a tartalmat.
Valóban nem való egy 12 évesnek a felügyelet nélküli netezés, de azért aközött és a YouTube-ozás között óriási különbség van. Inkább nézzen most prank videókat meg minecraft gameplay-eket, minthogy a teljes tiltás miatt pár éven belül megtanulja magától, teljesen kijátszani a rendszert, elkezdjen unalmában idegenekkel chatelni vagy elszökjön a barátnőihez, akiknél korlátozás nélkül csinálhat mindent. Nem a korlátokkal van baj, de a teljes tiltás szerintem nagyon rossz ötlet.
A nővéremet hiába győztem meg, nem ő állította fel ezeket a korlátokat, hanem az élettársa, aki az unokahugom apja. Náluk ő a főnök, az van, amit ő akar, és mindig neki van igaza. Az unokahugom többször is sírva hívott fel viberen. A szüleim is beszéltek a nővéremmel, de nem tudtunk elérni semmit.
Fogadj meg tőlem egy tanácsot, és inkább anyukát hergeld fel, hogy ne szarja már le a gyerekét ennyire, mert aztán apuka ezzel a mindent tiltok dologgal egy olyan embert fog csinálni a gyerekből, hogy abban nem lesz köszönet. Ha kell, állj mellé majd, és közösen olvassatok be neki, de ne hagyd, hogy ezt csinálja.
Persze, nem kell egész nap a neten lógnia, meg hülyébbnél hülyébb tartalmakat fogyasztania, de ha most, gyerekként nem szerez kellő tapasztalatot, akkor később olyan dolgokba keveredhet, mint a bankkártyás átverés, az idegenekkel való beszélgetés, találkozás, és gondolom a többit nem kell mondjam.
Ráadásul ha titokban tartod a dolgot, és lebukik (hidd el, le fog), akkor a gyerek is bajba kerül, és Te is.
használja így egy kicsit a telefont és szokja meg a használatát, tanulja meg, hogy mi hogyan működik. Nem csak a telefonról beszélek itt, hanem az internetről. Nagyon de nagyon mahar bele lehet futni olyanba, hogy kettőt kattintasz és már meg is rendeltél valamit amit nem tudsz lemondani.
Én a korlátozás pátrján vagyok annak érdekében, hogy ne legyen a gyerek azonnal bedobva az internet pöcegödrébe!
Az sem utolsó szempont, hogy jó ha van egy kontrol a költések terén. Hány története hallottunk már, hogy a gyerek nyomkodta a telefont és elköltött 2000 dollárt appokra.
Meg kell tanulni felelősen internetezni és meg kell tanulni azt is, hogy mindig szkeptikusan álljunk azokhoz a dolgokhoz amiket a neten látunk.
mondjuk az is egy jó kis tanulási folyamat, hogy hogyan kerülj ki telefon korlátozást! :)
lehet a végén programozó lesz a gyerkőcből!
Eddig is volt okostelefonja, az apja régi Microsoftos telefonját használta. Azon nem volt ennyire korlátozva, és nem csinált hülyeséget, mert meg lett rá tanítva, hogy mit szabad és mit nem. A jegyei jók, nem lógott egész nap a telefonon, az iskolába el se vitte. De az egy 6-8 éves telefon volt, iszonyat lassú, folyton kikapcsolt, nem bírta az aksija és a húga (akinél még nem aktuális az okostelefon-kérdés) leejtette, és betörte a képernyőjét. Ezek miatt szeretett volna egy újat.
Én is tudom, hogy hová fog vezetni a teljes tiltás. Nem csak most rossz neki, később is érezni fogja a hatását. Segíteni szeretnék, de nem tudom, hogyan. Az apját nem tudjuk meggyőzni. Így is káosz van náluk, lehet, hogy szét fognak menni a nővéremék. Talán jobb is lenne, hiába vannak együtt lassan húsz éve...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!