Miért nem szabad benzinkúton telefonálni?
A fotózást határozottan tiltják. Van arra elvi lehetőség, hogy valami fém bigyó a mobiltelefon frekvenciájára hangolt rezgőkör/rezonátor legyen, ami szikrát vet (lásd a Hertz kísérletet.)
Senki nem vállalja fel a kockázatát annak, hogy kijelentse, hogy ez a veszély inkább csak elvi. 2W, amit a telefon sugározhat nem valószínű, hogy nagy gondot okozzon
Valódi eseteket nem jegyeztek fel, viszont a snopes.com megemlíti, hogy gyakran a rendőrség és a tűzoltók önkényesen kapcsolatot feltételeznek a tűzeset és a mobiltelefon használata között. A nagyobb telefongyártó cégek a rémhírek terjedésének időszakában azt nyilatkozták, hogy nagyon kis esély van arra, hogy valami történjen, de inkább vigyázni kellene.
A témával a MythBusters csapat szintén 2003-ban már foglalkozott, 2004-ben újra kipróbálták, de egyik kísérlet sem bizonyította, hogy a mobil szikrázna és meggyújtaná a benzingőzt, amikor csörög.
Akkor miért van még ma is a telefonálni tilos táblácska a benzinpumpa mellett? A MOL Románia honlapján ráakadtunk egy bekezdésre, a „Biztonságért a benzinkutaknál kampány” keretében. A jótanács azonban ezt mondja: “Lehetőség szerint hagyja a telefonját a kocsiban, mielőtt tankolni kezd. A mobil elvonhatja a figyelmét”. Ebben a változatban szó sem esik szikráról, robbanásról. Mégis megkerestük a MOL Románia képviselőit, hogy magyarázzák el, miért él még mindig ez a tiltás.
“Nem egyértelműen bizonyított a veszélyessége, tény, hogy a mobiltelefongyártók nem vállalják a felelősséget a telefonok robbanásbiztosságára, ez a használati útmutatókban fel van tüntetve. A szóban forgó környezet robbanásveszélyes, egyértelműen a legbiztosabb és a legbiztonságosabb, ha elkerüljük a mobiltelefon használatát a kutakon. Lévén szó elektromos készülékről, különösen hibás telefonok esetén, apró, elektromos szikrák jöhetnek létre, ez pedig robbanásveszélyes térben egyértelműen veszélyes. Az sem elhanyagolandó szempont, hogy a telefonbeszélgetés elvonhatja a tankoló ügyfél figyelmét, ezzel akár kisebb vagy nagyobb balesetet is előidézhet” – közölte velünk a MOL.
Úgy tűnik tehát, hogy a mobiltelefonok hőskora óta sem sikerült egyértelműen bizonyítani vagy cáfolni a szikrázás veszélyét, a benzinkutak pedig a “jobb félni, mint megijedni” elv alapján kint tartják a táblácskát. Ha pedig nem szeretnénk, hogy a mögöttünk levő sor hosszasan dudáljon, amiért még mindig telefonálunk a pumpával a kezünkben, talán érdemes megfontolni a tiltást.
Itt van pár videó amin tankolás közben kigyulladt járművek láthatóak, és összefügghatnek a mobil használatával.Ezek után eldöntheted hogy kockáztatsz-e.
https://www.youtube.com/watch?v=gct1BmKNvU0
https://www.youtube.com/watch?v=5mBSEp5UvwA
https://www.youtube.com/watch?v=mEUGm74bAcY
# 3
Ne röhögtess a kamuvideóiddal!
Hülyeség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!