Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha én át szeretnék menni a...

Ha én át szeretnék menni a Vodafone-hoz egy másik szolgáltatótól akkor megmaradhat a régi számom? Valamint ha igen, akkor ez mennyibe kerül nekem. Esetleg számít e hogy előfizetéses v feltöltőkártyás akarok e lenni?

Figyelt kérdés

A másik kérdésem, hogy ha csak SIM kártyát szeretnék venni az mennyibe kerül, mivel kártyafüggetlen telefonom van. Ja és sim-et lehet venni előfizetéseset és feltöltőkártyásat is? Mennyibe kerül?


Az instant Sim kártyás akció pontosan mit jelent a Vodafone-nál? Azt jelentené, hogy ingyen kapok egy feltöltőkártyás sim kártyát ami alap csomiba van? Aztán átmegyek amelyikbe akarok? A csomagváltás ez esetben ingyenes? Jól értelmezem? Ja és utólag történik végül is a szerződés megkötése, ugye? Ilyen módon előfizetéseset nem lehet kapni?


2008. nov. 16. 16:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Már átböngéztem a Vodafone oldalát, de nem találtam választ a kérdésemre igazából.
2008. nov. 16. 16:15
 2/10 Hintalow ***** válasza:

Kicsit sok a kérdés:)

Számhordozás: bemétsz egy vodás üzletbe, és bejelented, hogy szeretnéd a számodat odavinni. Ehhez venned kell egy vodás kártyát (mindegy hogy feltöltőkártyás v. előfizetéses vagy, és az is, hogy a számodat kártyás v. előfizus csomagra hordot át.)

Adatot fognak egyeztetni, hogy minden adatod stimmel -e a jelenlegi szolgáltatónál, majd kijelölnek egy "időablakot" amikor a mostani számod átkerül a vásárolt vodás kártyára. Ez 1-2 órás intervallum. Addig tudod használni a jelenlegi kártyád, és a vodásat is, de azt csak a saját számával, ami a számhordozásig lesz aktív. Utána a jelenlegi kártyád lezáródik, és a száma átkerül a vodás kártyára.

Az ügyintézéshez két dolog kell: legyen pénz a jelenlegi kártyádon (ha feltöltőkártyás) de ne sok, mert a számhordozás után az az összeg elveszik. Valamint ha előfizetéses vagy, akkor ne legyen aktív hűségnyilatkozatod.

Egy vodás feltöltőkártya 1600 Ft körül van, ebből 500Ft lebeszélhető.

Az előfizetésnek havidíjja van, ez előfizetésenként változó. Ha feltőltőkártyáról váltasz előfizetésre, vagy vissza, akkor sim-et is cserélnek.

Az instant: külömböző üzletek (auchan, tesco, spar, dm, media markt stb.) szerződésben vannak a vodával, és árulnak csomagokat, csak feltöltőkártyásat, készülékkel vagy anélkül. (az ilyen akciókban mindig a legolcsóbb, legegyszerűbb készülékek vannak)

Ezek a kártyás konstrukciók alap csomagok, át lehet váltani (nemsokára vált a voda a nyilas-közele a jutalom féle rendszerre, 3 külömböző csomag lesz, és a régiek megszünnek. Ez dec. közepe felé lesz)

A tarifacsomag váltás ingyenes havi 1x ha adott honapban még 1x váltanál, az már fizetős.

A szerződés kötés instantnál valóban telefonon történik a 1270-en keresztül, addig nem is tudod használni a kártyát.


Remélem mindenre tudtam válaszolni.

2008. nov. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Még annyit kérdeznék, hogy a régi számom a régi formájában megmarad? Tehát pl 06305847952 (kamu szám) megmarad ugyanennek a 0630...-nak?

Vagy 0670...-os számom lesz, de akik a régit tudták azokat automatikusan átkapcsolják erre az újra?

Érted a kérdésem?

2008. nov. 17. 22:17
 4/10 A kérdező kommentje:

Tehát alapjában ha feltöltőkártyásról(régi szolg.nál) akarok előfizetéses (Vodafone-nál) lenni, vagy előfizetésesről (régi szolg.nál) feltöltőkártyásra (vodafone-nál), akkor kell megvennem azt az 1600ft-os kártyát, melyből 500-at lebeszélhetek? Akkor alapjában ezzel a csomagot veszem meg,illetve a csomagomat tároló kártyát? Igaz?

Azért kérdezem, mert ugye bemehetünk venni egy új sim-et és akkor az vagy 3e körüli, de az tartalmazza a csomagot, meg egy új telefonszámot,de mivel én a régi számom akarom megtartani ezért csak a csomagot kell megvennem. Ugye? Jól értelmezem?

2008. nov. 17. 22:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha simet cserélnek akkor is megmaradhat a régi számom? A régi formában?
2008. nov. 17. 22:24
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezt az instant Sim kártyás akciót a vodafone oldalán találtam, hogy most ingyen lehet kapni simet. De ugye ez új telefonszámot is jelent?

Nekem kártyafüggetlen telcsim van, ezért gondoltam erre, csak a régi számom nem lenne meg, ezzel csak az a bajom.

2008. nov. 17. 22:26
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha feltöltőkártyás simet veszek, ami ugye új tel szám, akkor ahhoz is kell bankszámlakivonat vagy ilyesmi, hiszen úgy is akkor töltöm fel ha majd fel tudom? Meg gondolom először mindenképp fel kell töltenem azonnal, vagy az új sim árában benne van az első feltöltés összege is?
2008. nov. 17. 22:28
 8/10 A kérdező kommentje:

Előre is köszönöm!

Szeretnék teljesen megvilágosodni e témában! Keresgéltem én már össze vissza, de nem tudom értelmezni a dolgokat! Úgy érzem nincs benne amit én keresek!

2008. nov. 17. 22:29
 9/10 A kérdező kommentje:

Valamint a Vodafone-nál mennyiért lehet megoldani, hogy egymással ingyen beszéljünk? Csak sim vásárlása esetén, illetve inkább ezzel a számátvivéses módszerrel?!

A T-mobilnál és a Pannonnál 890Ft, ugye ezt mindkettőnktől leveszik, vagy ha az egyik feltöltős a másik előfiz-es akkor az előfiz-esből vonják mindkettőt a biztonságos befizetés érdekében, ezért havi 100 órát beszélhetünk egymással ingyen.

2008. nov. 17. 22:40
 10/10 A kérdező kommentje:
Na végre! Még egyszer megnéztem a vodafone oldalát és végre rátaláltam arra amit kerestem! De nem mindenre!
2008. nov. 17. 23:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!