Beázott telefon?

Figyelt kérdés

Van egy samsung galaxy s7 telefonom amit csütörtökön lemostam a csap alatt (töbször is csináltam már ilyet). A lemosás után egy 3-4 órával szólt a telefon, hogy az sd kártya el lett távolítva és nem érzékelte a sim kártyát. Gondoltam akkor, kiszedem őket aztán visszateszem. Amikor kiszedtem a tálcát láttam, hogy miden (sim, sd kártyaa, tálca) áll a vízben. Gyorsan megszárítottam mindent, megfordítottam a telefont és így hagytam az estére. Mostmár nincs semmi baj a kártyákkal, viszont azóta egyfolytában úgy érzékeli mintha egyfolytában nyomkodnám az előző alkalmazások gombot. Ezt nem akarja abbahagyni és mivel használhatatlan így a telefon nagy nehezen letiltottam azt a gombot . Eléggé zavaró, hogy az a gomb "megszűnt" ezért ilyen virtuális gombokat használok, de azok is rosszak meg zavaróak. Most meg elkezdett a kijelző nem reagálni (a telefon megy tovább, de a kijelző 1-2 másodpercenként 1-4 mp-re.


A garancia beázásra nem érvényes + már le is járt.


Kérek segítsetek! Mit tehetek?



2019. aug. 13. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolkozz még tovább, amíg szétrohad belül teljesen.

Azonnal szét kellett volna szedni / szedetni.

Kárfelmérést még így is kérhetsz, aztán majd elválik, hogy lesz-e még belőle valami.

Egyébként hiába vízmentes, attól még nem kellett volna mosogatni. Puha ronggyal, esetleg alkohollal rásegítve épp elég lett volna tisztogatni.

Ez valami kóros tisztaságmánia nálad?

2019. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mr. V. ***** válasza:

Egy nem vízálló telefont csap alá tartani... ez egy bizonyos szellemi színvonalat takar.


Teljesen szét kell szedni, külön panelre, kijelzőre, tapira, stb.

Úgy kell hagyni 2-3 napig (vagy 1 napig a napon), majd puha fogkefével végigkefélni azt a részt, ahol vízköves/oxidált, vagy efféle fehéres beázás nyomai látszanak.

Ezután rakható össze és ha még nem csinált eddig zárlatot, akkor működnie kell. Ha már zárlatos lett pl. a tapi rész chip-je, akkor cserés a tapi. Ha ez a kijelzőre van ragasztva, akkor kijelzővel együtt cserés.

IP68-as telefon mosható víz alatt, mert az IP68 = víz alá meríthető (x ideig, y mélységig). Ha nincs ilyen jelzés a készüléken, akkor nem vízálló.

2019. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Vízálló telefonról van szó, kiderült, hogy a tálcán lévő tömítés megsérült és van rajta egy lyuk (gondolom a sim tű miatt lyukadt ki valahogyan)
2019. aug. 13. 09:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!