Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » MM-ban vettem egy szoba...

MM-ban vettem egy szoba antennát. Sajnos nem hoz be csatornát. Ha másnap visszaviszem, visszaadják az árát?

Figyelt kérdés
Ma vettem,holnap vinném vissza.

2019. jún. 18. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

TV tud egyáltalán DVB-T szabványt?


Amúgy én úgy hallottam, hogy visszaadják, ha meg van minden, nincs használat nyoma. De erre semmi nem kötelezi őket. (Kivéve, ha kiszállítással vetted át)

2019. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a termék nem hibás, aligha:

"7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza."

Forrás: 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról ( [link] )


Bővebben:

* [link]

* [link]

* [link]


És mivel boltban vetted, nem illet meg elállási jog:

* [link]

aminek a jogszabályi háttére a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendeletben ( [link] ) olvasható.

2019. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2@. Jó-jó! De emberiességből, jóindulatból visszavehetik?
2019. jún. 18. 21:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Üzlet. Jog van. Emberiesség, stb... hol élsz?

Az a sarki műszaki boltban van, faluhelyen, ahol ismer minden vevőt.

2019. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a szoba mimdem sarkában...és tekerd maxra az erisitest.. Persze a TV-vel is kerestetni kell a digitalis csatornakat..remelem igy csinaltad. Persze ez se garancia a sikerre, lehet nalad csak tetoantenna lenne jo.
2019. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Visszavehetik ha jó napjuk van.

De ha nem, az nem az ő hibájuk.

2019. jún. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tv-nek tudnia kellene dekódolni a digitális földfelszíni sugárzást. Ha ezt nem tudja, akkor semmilyen csatornát nem fog behozni. Általában egy kupont ad és levásrolhatod az árát, de szerintem ez boltfüggő.
2019. jún. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7

Először tudni kell demodulálni, utána lehet dekódolni.

Csak a rendkedvéért:

Moduláció: DVB-T

Kódolás: MPEG-4, AAC hang, meg amik szoktak lenni.

Amikor egy TV-nek csak a dekódolással van problémája (régebbi, vagy külföldi DVB-T típusok), attól még lekeresi a műsorokat, lehet programokat is váltani, van EPG / TXT, mutatja a jelszintet is.

Csak képet és/vagy hangot nem ad, megfelelő dekóder hiányában.

2019. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, rendeztem az ügyet! :-)

A 2-es válaszoló nagyon megrémített.

Szükségem lenne a pénzre,amit ráköltöttem.

Hónom alá csaptam az antennát és irány a mm.

Az járt az eszemben: juj...ki vagyok szolgáltatva, biztos elutasítanak, benne a pénzem...elveszett a pénzem..


Amikor betoppantam, élő halott voltam...támolyogtam,.."biztos nem adják vissza a pénzt, kötözködnek".....ez járt a fejemben.


-Jó napot! Tegnap vettem ezt az antennát,de nem hozza a csatikat, visszahoztam!

Mondtam remegő ajkakkal...szégyenkezve...lesújtva, letaglózva.

...és vártam a reakciót,mint a vgómarha, akit vágóhídra küldtek és várja a bitófát.


Erre a hölgy rám nézett és csodálkozva annyit mondott:

-Jó, rendben van!


Ekkor megkönnyebültem,tudtam, hogy ma már jó napom lesz.


Kitettem az asztalra, letettem a blokkot mellé és már be is ütötték a gépbe az adatokat. 1 perc múlva adták a papírt,mehetek a pénztárhoz.


Előtte megkérdezték:

-A vételárat kérem vagy levásárolom?

A pénzt kértem.


Megköszönték,hogy náluk vásároltam.Minden rendben van.

Már kezemben is volt a pénz.


Még egyszer 5 csillagos minősítést adok a MM ügyfélszolgálatának!

2019. jún. 19. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!