Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ballonos vízadagolót házilag...

Ballonos vízadagolót házilag hogyan lehet kitisztítani?

Figyelt kérdés
Vaterán vettem, a tulaj szerint legalább 1 éve nem használták. Látom a cégek 3500 Ft körül vállalják a tisztítást, de gondolom magam is meg tudom csinálni itthon, költeni nem akarok rá. Mivel kezdjek neki?
2010. jún. 29. 08:32
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Én, személy szerint ezt csinálnám:

ha van egy ballonod, akkor rakj bele vizet azon a kis lyukon, amilyen tisztítószerrel szeretnéd, lehet melegebb víz is ha azért hatásosabb legyen, és ezt a vizet néhányszor végigjáratnám rajta, persze utána öblíteném, meg lenne idő amíg megengedem egy kicsti, aztán állni hagyom a rendszerében aztán megint kicsit aztán megint állni, akármilyen tisztító/fertőtlenítőszerrel. lényeg h utána ki legyen öblítve rendesen, mondjuk sztem ez jó néhány adag lesz, de legalább ingyen és tudod h te tényleg kitisztítottad:)

én így csinálnám...

azt meg hogy hogy is rakj rá egy "kilyukasztott" ballont? mi mikor kifogyott a gépből és tudtuk h még egy nap a csere(napon dolgoztunk, majd megdöglöttünk a hideg vízért), akkor újratöltöttem, ráhúztam egy zacsit oda, vagy folpackot tartottam amíg ráfordítottam,(pont elég volt h a vizet bent tartsa addig amíg rádobtam)és csonk átszúrta a zacsit aztán már ment is a víz, rádobhatod zacsizás nélkül is, max vizes lesza gép egy kicsit.

meg még amit ajánlok, amit csak le, és ki bírsz/bírtok szedni belőle, azt külön takarítsátok, mégis csak hatásosabb.

rem a sok összevisszaság és zárójelek ellenére ezért tudtam értelmeset írni!

bár biztos jönnek a hozzászólók h de hát vidd el nem hiába van h ők tisztítják... én sem ídnék pénzt érte, inkább addig berhelném amíg ki nem tudom takarítani én ingyen, egy kicsit műszakibb beállítottságú ember szét is szedheti am ismerőseid közül, ha nem jön be ez az öblítős dolog.

sok sikert! azért majd írj h hogy sikerült

üdv: petrol8906

2010. jún. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a kimerítő választ! Közben neki is kezdtem, megmondom hol tartok:


Ballon nincs hozzá, mert örültem hogy kifizettem magát a gépet, majd szerzünk nemsokára... (van egy igéret hogy elkapunk egy feleslegeset ingyen)


Szépen lemostam kivülről, hátulját leszedtem. Hátul találtam 2 leengedő szelepet, azokat kicsavartam és a hideg részéből szépen le is jött a víz, de a meleg tartályból olyan túrószerű valami eresztődött le. :(

Fent a ballon csatlakozásnál azt a kúpszerű részt sikerült kicsavarni és ott is találtam ebből a fehér zavaros vízből.

A kinyitott leeresztő szeleppel felül öntöttem be vizet, de kifolyni nem nagyon akart, gondolom be van kicsit dugulva. Elöl a csapnál meg jön ki ez a zavaros cucc...


Azon gondolkodom hogy valami ecetes víz, vagy citromsav belekeverve, vagy valami hasonló laza tisztítószer mennyit segítene rajta.

2010. jún. 29. 10:53
 3/3 anonim válasza:

szia, jó sokára de újra...

igen, nagyon jó ötlet volt amennyire csak tudtad szétszedni. a savas, gyenge szeres dolog sem hülyeség, bár szerintem mire ezt írom már rég kortyoljátok belőle:D

sok sikert!

2010. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!