2500 wattos elektronikus eszköz villant egy nagyot, majd levágta az automatát.1 óra múlva viszont újra működött. Elképzelhető, hogy nem "szereti"a hosszabbítót?
Hosszabbítóba volt bedugva,elvileg 3500 wattot bír.
Kiváncsiságból próbáltuk ki újra,hogy biztos zárlatos-e. Mert először arra gondoltunk,de mivel nem vágta le újra az automatát így az kizárható igaz?
Elvileg 3500W..
Azaz elvileg, ha kínai, akkor erre semmi esélyed, ha nem, akkor is határeset.
Ha használod, akkor melegedhet is, ha melegszik, akkor összeérhet (olvadhat!) valahol valami, és amikor kihűlve, csak úgymond zárlatvizsgálatnak veted alá, akkor éppen jól viselkedik.
Ha gondolod, zárd ki, hogy hibás.
Én lehet kidobnám, vagy kihagynám a használatból.
A hosszabbítót vagy a készüléket dobjam ki?:)
A készülék új,ma lett előszőr beüzemelve,garanciás bár ha nem találnak hibát úgyis visszadobják.
Üzem közben történt vagy bedugáskor?
Nem fogod elhinni, hogy még a 2500 W-os elektronikus eszközök között is lehetnek bizonyos konstrukciós különbségek, amit nem ártana, ha érzékelne egy szakmailag tapasztalt válaszadó.
Ha nem titkolnád gondosan, ahogy ez itt jellemző is a kérdezőkre, amúgy szinte érthetetlen okból.
Egyébként pedig adott a mikrosütő klasszikus esete, ami szintén lenyomhatja az automatát, ha véletlenül épp a csúcson kapja el a szinuszt és az nem hiba.
Hosszabbító viszont minél hosszabb, annál jobban korlátozza az áramot. De olyan szinten, hogy valaki pont ezt kihasználva tudott csak haszni valamit.
Hogy mit, az titok.
Hőkandalló nem elektronikus eszköz, hanem alapvetően egy elektromos eszköz, aminek mellékesen lehet elektronikus vezérlése is. Vagy lehet passzív hőkapcsolója is.
Az is lehet, hogy a vezérlés pont 5 másodpercnél kapcsolta rá a fűtőbetétre az áramot, amikor pont elkapta a szinusz csúcsát, ami főleg egy még hideg betétnél járhat komolyabb áramimpulzussal.
Automata hány amperos, lomhaságra B-karakteriszikájú? (A, B, C, rá van írva.)
2500 W-os elektronikus eszköz egy zenekari erősítő például.
Nem lehet tudni pontosan mi történt, ahhoz a készüléket kellene megvizsgálni. De olykor előfordul hogy egy készülékben a VDR (varistor) "megszólal".
(Ez egy túlfeszültség ellen védő alkatrész)
Szépen eldurran, pillanatnyi zárlatot okozva, majd szétnyílik és megszakad:
Ezután nem okoz feltétlen zárlatot, a készülék tovább működik, immáron túlfeszültség védelem nélkül...
Csak ilyen kandallókban nem nagyon szokás varisztort beépíteni. A fűtőbetétnek nem kell, az elektronikát lehetne védeni (ha van benne egyáltalán), csak nem jellemző, főleg a kínai műfajban.
Japánok betették a Panasonic plazma TV-be is a többszörös varisztoros, üvegtokos, szikraközös villámvédelmet, DVD-lejátszókban is lehetett ilyet látni, de azért egy kínai másképp tervez.
Az tény, csak elfelejtettem írni, hogy nyilván ilyenkor kellene / lehetne vizsgálni a történteket, hátha közelebbről kiderülne valami.
40A -t ír a villanyóra és minden eloszott helységhez az van írva,hogy "B 16".
Azóta nem használtuk. Várjuk a villanyszerelőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!