Klíma hűtőközeg?
Mukodik. Szuleimet atverte egy klimas mivel 3 evig nem javitotta meg en alltam neki.
3 eve megy hibatlanul.
"Adagoló? Nem kompresszor?"
Minden hűtőben van egy olyan "valami", amely a kompresszor által szállított, kondenzátor által cseppfolyósított hűtőközeget a beltéri egységbe adagolja, mennyiségét szabályozza.
Ez nem lehet sem több, sem kevesebb (a határokon belül), mint amire a hűtéshez szükség van.
Azért nem került sor ilyen kérdésre, mert a két gáznak két különböző neve van, és ez nem véletlen, mivel nem azonosak egymással, tehát nem kompatibilis. Több dolog miatt sem, párat felsorolok (megpróbálom magyarul írni).
R410a az két komponensből áll míg a R407c háromból, itt már azért laikus számára is látható, hogy nem egyforma hűtőközegről van szó. A két gáznak más a forrás és az olvadáspontja, az R410a viszont elérheti a 30 bar nyomást is (működés közben) amit a R407c sosem fog elérni. Ez sem véletlen, ezért is lett más a neve a két hűtőközegnek, valamint a színűk sem azonos, tehát két különböző hűtőközegről beszélünk. Az igaz hogy van benne azonos összetevő, de az arányok eltérnek egymástól (ez is a duplája) és nem utolsó sorban a R407c-ben van régebbi klímagáz amit a kocsikban is alkalmaztak anno, (ma már nem gyártanak autókat ilyen gázzal) ez pl. az R410a-ban nincs is.
Általában a kompresszorokat adagolókat (szelepeket) adott gázra tervezik vagy éppen fordítva, mert számít még az olaj is, ugyanis kompresszor olaj nélkül nem működne maga a rendszer, tehát a klíma sem. Fontos még hogy az olaj sem kompatibilis minden hűtőközeggel és a mennyisége szintén fontos, úgy mint a hűtőközegé tehát nem lehet benne sem több sem kevesebb. Az olajnak alkalmazkodnia kell az adott hűtőközeghez és fordítva, ha csak megállna a rendszer alján, mint pl. a kocsiknál az olajteknőben, akkor furcsa dolgot művelne a kompresszor, amit senki nem akar megtapasztalni.
Az hogy valaki gondol egyet és más hűtőközeggel tölti fel az adott rendszert, arról megvan a véleményem, de hogy miért működik vagy éppen hűt vele maga a klíma, az azért van, mert tartalmaz hasonló összetevőt (viszont sajnos van amit nem ezért a rendszer működése más lesz). Az hogy ez miért van így egy példával tudom magyarázni: van egy gáztűzhely ami palackos pb gázzal megy, ezt rákötik földgázra (városi gázra) a kettő nem ugyanaz, de mégis mindkét gáz ég ha meggyújtják. De, nem mindegy hogy hogyan! Ezért kell átállítani pb üzemről földgáz üzemre a gáztűzhelyt vagyis kellene. Ami egy ilyen rátöltésnél klíma esetében nem történt meg. Tehát az hogy valaki önhatalmúlag ilyet tesz az még nem jelenti azt, hogy az egy cseppet is szakszerű!
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Nagyok vagytok!
Picit meg játszom a hülyét,bocsi srácok!
Szóval röviden tömören:működne,de nem olyan hatásfokkal és nem bírná a kompresszor sokáig a gáz miatt. Ugye?
Gyerekek!
Én vak vagyok? (Vagy értetlen?)
"A beltéri egység hűtőközege R407C gázzal működik, a kültéri egység R-410A-val"
Az, hogy Józsi bácsinál R407C-vel működik a beltéri, Piri néninél R410-el a kültéri semmi problémát nem okoz.
De itt nem tudom, hogy az "összekötözött" rendszerben mi lesz, mert sehol sincs írva. Vélhetően R410.
Ez így működhet, fog hűteni, de nagyobb lehet a teljesítménye. Ez, mondhatnánk happy, de azt bírni kéne a kompresszor meg a kondenzátor egységének is.
Túlterhelten fog járni.
Ha alultöltöm, némileg kompenzálhatom ezt a hatást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!