Kinek milyen márkájú mosó-szárítógép vált be?
Elég nagy a választék, és elég kevés a teszt róluk...
200ropi alattiban gondolkodunk,ez a határ.
Amit néztünk: Aeg,Whirpool,Beko,Candy
Van egy két LG is és samsung is ami beleférne a keretbe.
Tudnátok véleményeket, tapasztalatokat írni mi alapján érdemes választani?
Ami nekünk van:
Mosógép és centrifuga:
HAJDU Minimat 65 + HAJDU 407.4 Centrifuga
Szárító:
Miele Novotronic T233C
Nyáron a Minimat és a Centri nyerő páros!
egy indesit már szolgált nálunk több évet.. elöregedett nem akartunk költeni rá jött az új.. ami jelenleg egy felültöltős whirpool ami közel 10éves. bírja még de én szeretnék egy szárítósat, télen kicsi házban teregetni nem előnyös... :( lg-be gondolkodunk de áruházi szakeladó lebeszélne róla.. samsungba én megbíznék mert rosszat samsungba eddig még nem láttam, de elég lutri mégiscsak.
utolsó: örülök, hogy neked ez így bevált, de nekünk a kis hely miatt olyan mosógép kellene ami egyben szárító is.(egymásra építeni kerettel a kettőt sem tudjuk)
ezért is mosó-szárítógép volt a kérdés, nem mosógép, szárítógép külön külön
Ariston volt, 8+6 kg-os, 4,5 évig bírta. Ezalatt 3x kellett benne fűtőszálat cserélni (2 év, 1,5 év és 1 év után). A semmihez képest óriási segítség volt, de a két külön gép összehasonlíthatatlanul jobb. Büdösek voltak tőle a ruhák. Egy adagot 2 részletben tudtam csak szárítani, ami azt jelenti, hogy napi 9 órát is ment sokszor. Egyébként szerintem minőségi alkatrészekből volt, kivéve a fűtőszálat amit kicsit aluldimenzáltak, tekintettel arra, hogy a szárításhoz is melegíteni kell. A kezelése könnyű volt.
Amiket még érdemes tudni:
A szárítós mosógép a szárítás közben vízzel hűti magát, ez ciklusonként kb. 30 liter víz plusszba! Ha egy adagot két részletben szárítasz, az 60 liter! A mosáshoz nem kell annyi!
A szárítós mosógép villanyból is sokkal többet fogyaszt. Külön szárítógépből már van hőszivattyús változat, ez ugyan drágább, de amennyi villanyt spórol, hamar behozza az árát. Ki van próbálva.
A legtöbb mosógépet úgy gyártják, hogy az üst egybe van ragasztva, vagyis a benne lévő alkatrészek nem cserélhetők külön-külön. Márpedig a csapágy előbb-utóbb el fog menni. Minél többet használod, annál hamarabb. Maga a csapágy nem kerülne sokba, de a dob-üst egység egyben márkától függően 50-70 ezer is lehet... vagyis kidobhatod egy banális hiba miatt. A Whirpool, Beko, Candy, Indesit, Ariston tutira ilyen. Ami általában csapágyazható: LG, Bosch, Siemens. Az LG-ről én is jókat olvastam, és jól javítható, az igaz. A festése általában gyenge, hamar rozsdásodik főleg a mosószer adagoló fiók alatt.
Én először egy LG-t néztem ki, és a boltban lebeszéltek, hogy sok a reklamáció, vegyek inkább Aristont. A 2 éves garancia lejárta előtt egy nappal lett zárlatos a fűtőszál, persze hétvége volt, így nem volt reklamáció az igaz... de következőre inkább mégis LG-t rendeltem.
Utolsó vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy a fűtőszál csere amúgy nem drága dolog, csak bosszantó. Mivel a háztartási gépeknek van egy olyan tulajdonságuk, hogy vagy karácsonykor romlanak el, vagy húsvétkor, vagy szüléskor, vagy amikor épp nagyon nem ér rá a szerelő.
Ezzel szemben a csapágy csere elég körülményes, és ha szerelő csinálja akkor drága is. Ezért egy nem csapágyazható olcsó mosógép is jó megoldás lehet. Viszont a nem csapágyazható drága mosógép biztosan nem éri meg.
hú nagyon köszi :) végre valaki tudott mondani hasznosat. :)
nemsokára meglesz a masinánk, aeg-nél maradunk szerintem. a garanciának még utána nézek hogy működik. meg rákeresek az illatosító kendőre is vagy mi az :D köszi tényleg :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!