Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen részegységek kellenek...

Milyen részegységek kellenek ha egy hűtőkör modellt szeretnék készíteni hűtőgép kompresszorból?

Figyelt kérdés
Az elpárologtatón, kondenzátoron, kompresszoron, szárító szűrőn, rézcsöveken kívül? Segítene valaki? Barkács típus vagyok és szeretnék egy működő kis pici hűtőkört készíteni. Szépet, így nem kimustrált hűtőgép alkatrészekre gondoltam. Hanem szép, réz színű dolgokra. A SEGÍTŐ hozzászólásokat köszönöm!

#szép #modell #hűtőkör #spray-s gázzal feltölthető
2017. júl. 16. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Adagoló nélkül nincs hűtőkör.

Többi stimmel.... (Na meg hűtőhózeg, de az csak "engedélyre" kapható).

2017. júl. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Expanziós szelepre gondolsz? Én arra gondoltam, hogy ha egy kapilláris csövet dugok bele az elpárologtatóba akkor úgy gondoltam, hogy a hirtelen nyomáskülönbség miatt igenis csökkenhet a környező hőmérséklet. Nemde? Nincs benne gyakorlatom, csak szeretnék összerakni egy kis hűtőkört, amolyan "ezt is meg tudtam csinálni" alapon. Hűtőközegként teljesen ózon és környezetbarát anyagot használnék, nem nagy tartályosat, csak kis spray szerű flakonosat.
2017. júl. 16. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Adagoló: kapillárcső, termosztatikus expanziós szelep, automatikus adagoló szelep, az elektronikusakat most kihagynám..

A kapillárcső egyszerűségében igen ravasz működésű, nagyon pontos méretezést kíván.

De természetesen adott feladban működik, bár szűk a szabályozási tartománya.

2017. júl. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor az működőképes lehet (a hűtőkör működése és nem hatásfoka!) szempontjából, ha a nyomó oldalon a kapilláris egyszer csak vastagabb csőbe bukik bele az elpárologtatóban? A szódáspatron elve alapján?
2017. júl. 17. 21:40
 5/5 anonim ***** válasza:

A szódáspatron más elven "működik", ott a nagy nyomáscsökkenés a hűlés oka, a hűtőknél az állapotváltozás rejtett hője.

A kapillárcső a szűrőben kezdődik és az elpárologtatóban

"vastagabb csőbe bukik" végződik, itt és innen kezdődik az állapotváltozás (folyadékből gáz halmazállapot), a hűtés.

Mindaddig hűt, ameddig a csőjárat mentén elpárolog, elfogy a folyadék, onnan már nem hűt.

2017. júl. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!