Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Rozsdás, sárga vízet köpköd a...

Rozsdás, sárga vízet köpköd a vasaló, mi/mitöl lehet ez? Nálatok mennyit (hány évet) megy el egy vasaló?

Figyelt kérdés

Kb 3 éves Tefal vasaló, amit kizárólag desztillált vízzel használtam eddig, az utóbbi idöben rendszeresen sárgás, rozsdásnak tünö vizet ereszt vasalás közben, mikor gözölösre van állítva. Próbáltam alacsonyabb-magasabb hömérsékleten is, és a gözmennyiséget is állítani, de ugyanúgy csinálta.

A vízkömentesítö pálcán sincs vízkö, tehát a tartály teljesen vízkömentes. De akkor honnan jöhet a sárga víz?

Ez így most cserésnek néz ki, de érdekelne, hogy mégis mi lehet, mert úgy tünik nem éri meg drágább vasalóra beruházni, ha nem megy el semeddig...ezek után azt is megkéröjeleztem, hogy érdemes- egyáltalán a desztillált vizzel bajlódni, ha kb 3 évente úgyis cserélni kell...


2017. máj. 23. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos berozsdasodott belul, mast nem nagyon tudok elkepzelni. De emlekszem egyszer mi is igy jartunk egy vasaloval. Azota nem is hasznaljuk a gozolest, anelkul is ki lehet vasalni azt a par inget, alkalmi cuccot. Hetkoznapi ruhaink meg olyanok, amiket nem kell vasalni.
2017. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha befejezed a vasalást, ki szoktad üríteni a tartályt?
2017. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem szoktam kiüríteni, de a tartályban tiszta a viz.

Ha normalisan müködik akkor a sem a göz, sem a víz spriccelöböl nem jön ilyen színü víz, csak akkor mikor hirtelen elkezdi köpködni valahonnan.

2017. máj. 24. 06:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Ki kell tisztitani rendesen.

Vizkő oldó, vagy sósavat bele és kihozza a bele öregedett sűrűsödött koszt, rozsdát.

2017. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!