Villanyszerelők mivel szigetelik le a két kábel összekötésekor keletkező szigetelőanyag rést?
Semmivel, mert nem úgy kötik össze, ahogy elképzelted a kérdés alapján. Illetve van, aki csak összesodorja, (forrasztópákát nem láttam még szikracsősznél) és betekeri "szigszalaggal", mert "jó az úgy", de az ilyennek a kezét törném le. Vezetéktoldáshoz vannak megfelelő szerelvények:
Vezetékösszekötőnek hívják. Merev kábelhez olcsóbb az egyszer használatos, betolod a vezetéket, ferde rugós lemez ráharap, és kész, csak fogóval lehet kitépni.
Sodrott kábelhez vagy bontható kötéshez van az oldható vezetékösszekötő, kis kar felhajtásával lehet oldani a rugót. Boltban Wago néven keressed, akkor is így nevezik, ha nem Wago gyártmányú.
Forrasztott csatlakoztatásra jó a zsugorcső szigetelés.
De ezt én, sem a forrasztást, sem annak a burkolását nem kultiválnám, legalábbis olyan helyen semmiképp, ahol a kábel mozgatást vagy húzóerőt kaphat.
Régi jó kis találmány a "csoki", a sorkapocs.
Még jó is lehet, de ha olyan helyen lesz ,ahol fogdosásnak ki van téve, a zsugorcső vásárlásakor én utánakérdeznék az átütési szilárdságnak, illetve, hogy 230 V-ra javasolt-e.
Óvatosság fél egészség.
Nos, igen, a lágyforrasztás túláramnál szépen szét tud olvadni, onnantól kontakthibás szikrázó szakadásod lesz, még durvább melegedéssel, ami remek tűzforrás.
Nem szerencsés megoldás. Én 220 W-on csak az 50 W-os elszívóventilátornál vetemedtem ilyenre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!