Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gáz vagy villany tűzhely a jobb?

Gáz vagy villany tűzhely a jobb?

Figyelt kérdés

Érv ellenérv?

Megbízható Márkák? :)



2017. jan. 25. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem vagyok nagy konyhatündér, így ahhoz a részéhez nem tudok érdemben hozzászólni, de az tuti, hogy a villanytűzhely baromi sokat fogyaszt.
2017. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ElekTamás88 válasza:
100%
A villanytűzhely egyenletesebben melegít és süt. A gáztűzhely olcsóbb és takarékosabb. A villanytűzhelyhez tudtommal nem kell semmilyen tervezet, bekötés, egyszerűen csatlakoztatni kell a 230V-ra és használhatod. Gáztűzhely esetében lehet palackozni, amit ugyebár cserélgetni kell, ha kifogy a palack tartalma egy sütés alkalmával az szívás, viszont ha "hálózati" gáztáplálásról megy és nincs kialakítva a gázvezeték rendszer, a vele járó költségek nem túl olcsó. :-)
2017. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gaz: olcso, ha sokat hasznalod

Villany: biztonsagosabb, jobb, de hosszutavon draga.

Ismert nemet markat vegyel, ne kinait.

2017. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nemcso ***** válasza:
Nekünk kombinált tűzhely van Bosch márkájú. Gáz fözőlap és légkeveréses villanysütő rész. A gáz olcsóbb üzemeltetésű, a villanysütőben viszont sokkal szebben lehet sütni, mint gázadban.
2017. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A gáz mellett részemről egyedül a fogyasztási költsége áll.

Nekem villany sütőm és indukciós/fűtőszálas kombi tűzhelyem van. Utólag kár volt a fűtőszálas modellt választani, mert szinte csak palacsintasütéshez használjuk. Minden másra van indukciós lábas/serpenyő.

Az elektromos sütő pedig fényévekkel jobban beállítható és szabályozható, mint a gáz.

Márkája mindkettőnek Elektrolux.

2017. jan. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy döntsd el a dolgot, hogy amennyiben a helyszínen, ahová kerülne a villany főzőlap és sütő, eredetileg is úgy lett-e kialakítva, hogy oda akár az kerül, ha nem, azaz nem új építésről van szó, s nem lett odatervezve villany tűzhely, akkor hívj egy villanyszerelőt, nézesd meg a rendszert, hogy egyáltalán lehet-e a meglévő rendszeren használni, mert előfordulhat, hogy nem, és az lehet akár annyira "határozott nem", hogy súlyos összegbe kerül, hogy belehessen üzemelni.

Gáztűzhellyel az a problematika, hogy azt csak szakszerviz üzemelheti be, ha azt szeretnéd, hogy gyártói garanciád is legyen. Ebben az esetben ami számukra fontos, hogy a készüléken szerepeljen a magyar jelzés (Hu), mivel csak azt kötik be. Ha egy szimpla gázszerelőt hívsz beköttetni, az is beköti, de nem feltétlenül fogadják ezt el garanciális hibánál.

Gáztűzhelyből nem tudom, hogy van-e, de gázsütőből biztos, hogy van, így feltételezem tűzhelyből is légkeveréses, még olyan is, amiben grill funkció is van, hőfokban jól szabályozhatók s tökéletesen egyenletesen süt, úgyhogy ez ma már nem állja meg a helyét, hogy a gázsütők nem sütnek egyenletesen.

2017. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok itt a félreértés:


Gáztűzhelyet számlaképes gázszerelő köthet be és akkor lesz érvényes a garancia.


Villanytűzhelyet a szakszerviznek kell bekötnie, anélkül nincs garancia.


2 hónapja vettem villanyt (egyben,alul-felül, 8000W) a mediaból, csak igazolt bekötéssel van garancia.

2017. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Úgy nőttem fel, hogy csak gázas tűzhelyünk volt, édesanyám megoldott mindent, sokat sütött. Majd nekem gázas tűzhely de villany sütőm lett, nagyon szerettem. Ekkor láttam mennyivel jobb a villany sütő. Egyrészt nem sülsz meg mellette nyáron, másrészt szebben süt, nem égeti oda olyan könnyen. Fél éve albérletbe költöztünk és itt kerámialapos tűzhely van, de hogy én mennyit szenvedek vele! Utálom, hogy hiába csak 1-esen van, minden kifut,és nincs hová lentebb venni kislángra, mint a gázt, bezzeg a tésztavíz baromi nehezen fő fel! És ha valamit sütök sokkal könnyebben odaég mint a gáztűzhelyen, pl. rántotthús, rántás. Nem tudok mást, mint hogy feszt ki-be kapcsolgatom. Rühellem!
2017. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!