Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért veszít a villany rezsóm...

Miért veszít a villany rezsóm a hőértékéből?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdtem használni megfőtt egy pörkölt most meg szenvedés a kávét lefőzni...

Úgy érzem mintha nem adna le annyi hőt mint annak idején. 1500w (fon):szenkor villany rezsó.

Valami rá rakódhatott a platnira? Le kell kezelni valamivel? Vagy görbül a csavaró gomb és nem csavaródik fel teljesen?



2016. dec. 10. 00:13
 1/9 anonim válasza:

Ezt így nehéz megmondani. meg kellen mérni egy lakatfogóval hogy mennyi áramot vesz fel.

Sokféle baja lehet. Ha drága volt vagy garanciás még vidd el szervízbe ha olcsóbb akkor vegyél másikat.

2016. dec. 10. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
5000ft-os mai napig árulják de nem telik rá.
2016. dec. 10. 10:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Gondolom egy mezei triakos szabályzó van benne. Ha igen, akkor jó eséllyel a potméter pályája kophatott meg. Ezt egyszerű kideríteni. Ha direktbe rákötöd a fűtőszálra a fázist és a nullát, és úgy normálisan működik, akkor az lesz a gond. Utána már csak a potit kell kicserélni, és jó lesz.
2016. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Még jó hogy elektroműszerész vagyok.

A pótmétert nem csak cserével lehet javítani...

Konstrukciótól függ de akár korszerűsíthetem az egész készüléket. Én azt hittem a platninak van baja már el akartam kezdeni lecsiszolni.

2016. dec. 10. 10:29
 5/9 A kérdező kommentje:
De még várok vele mert még csak 3 hónapja használom de több éve megvettem és dobozában lejárt a garancia.
2016. dec. 10. 10:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezekben van egy 200Ft-os kínai potméter, nem éri meg javítgatni. Ha elektroműszerész vagy, akkor tényleg pár perc alatt kiderítheted, hogy ez-e a baja. Korszerűsíteni nagyon nincs mit rajta, ez a triakos megoldás elég egy rezsóhoz. Legfeljebb kicsit többet szánsz az új potméterre.
2016. dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még várok vele hogy ne sajnáljam szétszedni aztán neki ugrom. De úgy láttam hogy nem csavaros hanem mélyhúzott vagy hegesztett.
2016. dec. 10. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki műszerész, az itt nem kérdez, hanem válaszol.

És a potencioméátert nem nevezi pótméternek, legfeljebb potméternek. AKi műszerész, annak egy áramméréssel nem gond meghatározni a készülék teljesítményét.

Nedm aza gond, hogy nem értesz hozzá, de akkor ne nevezd magad műszerésznek, mert egy elektroműszerész többek között ilyneket is kell hogy javítson.

2016. dec. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A villanyrezsó is olyan mint az élet: előbb-utóbb elromlik, aztán elmúlik, de az biztos, hogy a vége nem jó. ☹️
2019. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!