Gázkonvektoros fűtésnél fel lehet szabad e szerelni a konyhában páraelszívót?
Kis adalék: Kitalálták az új marhaságot. Új sparhet telepítésénél csak olyan megoldást hagynak jóvá, ahol egy mágnesszelep van beiktatva a sparhet elé, ami elzárja a gázt, ha nem megy az elszívó.
Ám mivel az elszívó a kéményes eszközök esetén visszaszívja az égésterméket, emiatt kötelező beépített, automata szellőzőnyílást beépíteni. Ezen kis lamellák vannak, amik az elszívó bekapcsolásakor a keletkező vákuum hatására megnyílnak. (Alapesetben zártak).
Na most ha főzöl vagy sütsz: jön a zima! :D Micsoda takarékosság... De a vastag hőszigetelés meg a vele járó gombásodás - az nagyon kell. Régen volt a házaknak annyi természetes huzata, hogy ezekkel a dolgokkal nagyon ritkán volt baj.
Jut eszembe, évente mennyien halnak meg CO-mérgezésben?
30...40 ember a 9 millióból? És közlekedési balesetben?
Pár százan. És rákban, szívinfarktusban, stb? Ezeknek a valószínűsége magasan 1% felett van. Ezzel szemben tíz, pontosabban inkább száz ezrelékekről beszélünk társadalmi szinten. Ennyi halálos baleset a biztonságos játszótereken is többször fordul elő, gondolkodjunk egy kicsit. Akkor mi ez a hatalmas pénzlenyúzással járó hivatali és média hisztéria ez ügyben? Mik ezek a hívatalos szigorítások és szívatások? Ki jár szerintetek jól ezzel az egész spádéval? Nemzeti gázvédelem is lesz, mint egy újabb Nemzeti Sóhivatal? Tényleg az ember esze megáll, miket nem képesek kitalálni, amivel az ember életét egyre jobban megkeserítik...
Kemenyes konvektorunk es paraelszivonk is van a konyhaban.
Kellett szerelnunk az ablakra egy automata szelloztetot (nem tudom mi a pontos neve)
"A kéményes konvektorból is a szabadba megy az égéstermék!"
Addig igen, amíg más valami nem fúj bele még a kéménybe levegőt, mert akkor egy részét vagy akár az egészet is vissza fújhatja a lakásba nyitott égésterű készülék esetén, ha az elszívó az erősebb áramlású. Vagyis az elszívó beszívja a levegőt és kifújja a kémény felső és alsó nyílásán, a gázkészüléken keresztül egyaránt a levegőt. Vagy casak épp gátolja a szabad égéstermék kiáramlást. Nem is kell több a szénmonoxid mérgezéshez!
Vagyis az égéstermék egyértelműen bent marad, sőt befelé áramlik az elszívó által a kémányben létrehozott túlnyomás miatt. Ahonnan az erősebb légáramlat érkezik, attól távolodva minden nyíláson az a nyomás távozik. Ezzel szemben dolgozna a felforrósodott égéstermék ami könnyebb a levegőnél. Már csak az a kérdés, hogy a forró égéstermény felfelé áramlása az erősebb, vagy az elszívó kéménybe befúvás ereje a nagyobb. Röviden olyan mint az olyan mint az orosz rulett. Azért ennél többet és a családunk élete!
Egyébként az elszívót be lehet kötni egy falon, vagy ablaküvegen vágott kör alakú "kéménybe", nyílásba is. Ott sokat nem zavar. Habár, ha egyáltalán nincs semmi szellőzés a lakásban, új jól záró műanyag ablakok, akkor még így is a szobában keletkező vákum vissza szívhatja az égésterméket. Szóval csak logikusan gondolkodva lehet állást foglalni az egy időben együtt működtetéssel kapcsolatban.
Erre így nehéz konkrétumot mondani, de csak azt mérlegeld, hogy a kéményen felszálló égéstermés termikus konvektív áramlás okozta huzatja a nyagyobb, vagy a vákum, amit az elszívó a lakásban létrehozhat.
Mindenképp kockázatos, de ha mégis így együtt használod, akkor mindenképp vegyél egy garantáltan jól működő szénmonoxid jelző riasztót!
Vagy válaszd ketté. Amikor a gáz ég, akkor ne menjen az elszívó vákuma, vagy ha megy a vákum, akkor ne égjen a gáz, mert a kéményen keresztül is beszívhatja a levegőt vagy éppen az égéstermésket a lakásba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!