Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Espresso kávéfőzőmből (Orion)...

Espresso kávéfőzőmből (Orion) egyáltalán nem jön kávé. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Próbáltam ecettel átmosni, de nem jön át rajtam majd szétszedtem teljesen, de egyik csőben sem találtam lerakódást, vízkövet, mind átjárható. Fel is fűti magát, érezhetően melegszik.

Mi lehet a gond?


2016. okt. 21. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nincs valami biztonsági szelep, ami kioldott?
2016. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ha ez a fajta, akkor két dolog lehet. Vagy az üzemmódváltó kerámia tárcsánál van eltömődve, vagy esetleg elfáradt a klixon, és nem forr fel a víz, mert hamarabb lekapcsol. Hasonló, bár Dyras kávéfőzővel mindkét eset előfordult. A felső szűrőt is levetted a kávétartónál? Mert ott is megáll a már feloldott vízkő.


Kávé nélkül lejön a víz?

2016. okt. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez a típus:


[link]


Sajnos kávé nélkül sem jön le semmi. :(

Vízkőnek egyáltalán nem találtam nyomát, a csöveket levettem, átfújtam, úgy tűnt mindegyik átjárható, kivéve egyet, ami a legaljából jött felfelé és egy piros, kb 30x20x80 méretű dobozhoz csatlakozott. Sajnos nem igazán jöttem rá, hogy az mi lenne.

2016. okt. 22. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha víz nélkül sem jön le, akkor vagy dugulás van, vagy nem elég meleg. Hallod rotyogni a vizet belül (forr)? A biztonsági szelepnek idővel nyitnia kéne. A kávé/gözölés átváltót is megnézted? Gőzölni gőzöl? Miközben főzted át ecettel, megmozgattad az átváltó tekerőt?


Esetleg ha már úgyis szétkaptad, tehetnél fel róla képeket is, hátha az segítene.

2016. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem hallom, hogy forrna a víz, csak halkan búg a gép. A gőzölés funkció sem működik. Az átváltót teljesen szétszedtem, de tiszta volt belülről, a tömítések épek és zárt/nyitott, amikor átfújtam az egyes nyílásokon. Amikor ecettel próbálkoztam, akkor tekergettem, de semmi változás. A filteres kávéfőző része viszont működik, ott átjön a víz/ecet. Képet készítek és teszek fel!
2016. okt. 22. 11:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán nem forr, akkor én mindenképp a klixonra gyanakodnék. Ilyenkor lenne jó egy hőmérő, amivel meg lehet nézni, hogy hány fokos a hővédőnél a kazán. Ha ott nem haladja meg a klixonra írt értéket, akkor azzal van a baj. A másik lehetőség, hogy egy próba erejéig áthidalod a klixont, ha úgy rendesen lefőzi a vizet, akkor azzal lesz a baj.
2016. okt. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!