Mikro. Miért van, hogy 3 per- ig tökéletesen melegít. (működik) 3 perc után egyszer csak kikapcsol? Mi lehet a gond?
Az efféle problémát az úgynevezett olvadó biztosíték működése okozza, aminek a főszerepe az, hogy túlterhelés (felmelegedése) esetén oldja az áramkört. Hővesztés esetén a biztosíték újra normál helyzetbe áll, újra vezető funkciókkal bír. Ami ezt előidézi, egy meghibásodott alkatrész lehet, de ezt így egy olasz, farka végén is beszélni tudó hibbant macska se foja neked megmondani.
Szakszervíz, vagy házi javításra tudom ajánlani az alábbi folyamatot: konyhaszekrényről leemel, elindul aszomszéd kerítése felé, határozott két kezes diszkoszvetéssel eltüntet, bebattyogni a tetyóba venni másikat! (lehet a második lehetőség olcsóbb)
Ha mindig csak 3 percig hajlandó működni, bármennyi időre állítod be, akkor valószínű, hogy a magnetroncsövön levő hőkapcsoló old le, mert a magnetroncsövet hűtő ventillátor nem működik, vagy nem biztosított a megfelelő hűtőlevegő áramlása, ezért a magnetroncső túlmelegszik.
De, lehet hibás a hőkapcsoló is, aminek következtében túl hamar leold.
Ha a magnetroncső a ludas, azt nem nagyon éri meg cserélni, mert azért az árért már majdnem kapsz egy új készüléket.
Ami a "dobd ki, mert rákot okoz", meg egyéb baromságokat illeti, azzal meg ne foglalkozz, aki ilyen baromságot ír, az egyáltalán nincs tisztában a mikró működésével.
Az kb akkora baromság, mintha azt mondaná, hogy ha a tenyereidet összedörzsölöd, attól rákot kapsz.
Ugyanis a mikró úgy működik, hogy:
A mikrosütőben magas frekvenciájú elektromágneses hullámok képződnek.
A sütő 2,45 GHz-es rádióhullámok segítségével forgatja és rezgeti a melegítendő anyag dipólusmolekuláit, aminek következtében a melegítésre szánt anyag belsejében súrlódási hő fejlődik, és ez a hő belülről melegíti fel a mikrosütőben elhelyezett ételt vagy italt, ellentétben pl. a gázon való sütéssel, amikor a hő kívülről, hőáramlással melegíti az ételt.
A mikrosütőből kivett étel nem „sugároz”, a mikrohullámok nem maradnak benne az ételben.
A kikapcsolás után megszűnnek, (kioltódnak) ugyan úgy mint egyéb más elektromágneses hullámok.
Pl, mint a fény, az sem pattog még öt percig a szobában a villany lekapcsolása után, még ha telerakod tükörrel, akkor sem. :)
11-es (gondolom) poénkodásnak szánta a hővesztés után újra vezető OLVADÓ biztosítékot is... Esetleg csak szófosó, de szakmailag béna?
Vannak olyan kioldó, lekapcsoló szerkezetek, amelyek egy bizonyos visszahűlés után újra vezető állapotba kerülnek, egyszerű példa erre egy vasaló, vagy egy villanybojler, esetleg hűtőszekrény áramkörébe épített ikerfémes (bimetálos), vagy folyadéktágulásos kapcsoló. Egy kiolvadt, azaz egy áramkör útját fizikailag, VÉGLEGESEN megszakító alkatrész külső beavatkozás (csere) nélkül nem fog vezető állapotba kerülni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!