Milyen automata mosógépet vegyek kb.55-65 ezer Ft-ért újonnan?
Egy 3 tagú családnak kellene, mindenki 18 év feletti, a vizünk kicsit kemény, viszont nagyon olcsó, a szennyvízelvezetés is olcsó, csak az áramköltség van, mint tényező.
(1.) Előszűrőt tegyek elé, mert fúrt kútból táplálnám és némi nagyon kevés homokot tartalmaz ez a víz? Ha igen, milyen előszűrőt érdemes használni?
(2.) Házi "vízmű" által adott víznyomással lehet gond a be táp víz esetén?
(3.) Vegyes tüzelésű vízmelegítő bojler meleg vízére van olyan készülék, amit rá lehet kötni?
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
-Polifoszfátos vízlágyító-készüléket kell elé kötni. (4000 pénz)
-A hidrofor, ha jól működik, akkor megfelelő a víznyomás.
-Annyiért nem kapsz olyan gépet, amire melegvizet is lehet kötni.
1.: Igaz, én is rádöbbentem, módosítom, 75 - 85 ezer Ft-ra a kérdést! Köszönöm a linket ránéztem.
2.: Igen, a vízlágyító szűrő is jó ötlet, bár vízlágyítót lehet a gépbe is tenni a mosóporba, vagy ha olyan akkor mellé rekeszbe. Nekem inkább szűrő kellene apró lebegő részecskék ellen. A polifoszfátos vízlágyító mikor telítődik, mikor kell cserélni (a mosógép 9000 - 10000 L/év vizet használ el)?
Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam!
Jelenleg 6kg-os Zanussiban gondolkodom, esetleg 6 kg-os Electrolux-ban.
Még nem tudom, hogy felül, vagy elöl töltős legyen-e, az elöltöltős talán energiatakarékosabb néha, a felültöltős esetén, pedig a tengelynek mindkét vége csapágyazott.
Ugyanakkor a dob rögzítése, azaz rezgéscsillapítása talán jobb az elöltöltősnek, pont a rögzítés miatt és ezért a csapágyterhelés is mérséklődik, én így gondolom, laikus vagyok, de ezek miatt nekem nem egyértelmű, hogy a felültöltős jobb lenne (ott is sokat olvastam csapágy és motor hibáról). Sokat írják, hogy egyes felültöltősök hajlamosak "betáncolni" centrizés közben. A felül vs. elöltöltős kérdést sok helyen olvasom, hogy inkább az elhelyezés és a rendelkezésre álló hely szabja meg.
Plusz, ha jól tudom, a panelhiba a leggyakoribb, ami javíthatatlan és drága, ezért minél egyszerűbb kezelőszervekkel szerelt modellt szeretnék, ebben az árkategóriában nem kell a "csicsa". 1000 1/min-t tudja a centrije, ez is szempont lenne. (Jó lenne, ha tudna külön öblíteni és külön centrizni, de ahogy olvasom ebben a kategóriában ez még sokszor nem tartozék.)
Ha kb. 4 évet kibír mérsékelt/közepes használat (3 felnőtt) mellet, akkor már meg vagyok elégedve. Nincs gyerek, kisbaba, így nincs extrém használat sem nálunk.
Ezek szerint a drágák között van olyan, ami meleg víz betápot is tud kezelni?
4.: Én is így tudtam, mivel különböző hőfokon dolgoznak és ehhez mérni kéne a betáp hőmérsékletet is és így víz keverni, ami gondolom még tovább bonyolítaná a vezérlésüket.
Milyen típusokat használtál eddig, használsz most, ha meg szabad kérdezni (Én egy nagy Bosch-t használtam Angliában egyszer, jó volt, de nálunk nem forgalmazzák, ill. az sokkal drágább kategória lenne)?
7.: Esővizet? Én fúrt kútról írtam (9 m mély PVC csővel).
Hogy gyűjtenéd össze az esővizet? A háztetőről lecsorgó vizet gyűjtsem össze? Mennyi víz is lehet ez havonta?
Becsüljük meg durván.
"Szeged átlagos évi csapadékösszege 489 mm." - forrás: met.hu
Legyen egy 15*20 m alapterületű házad, ez 300 négyzetméter. V(éves gyűjthető csapadék) = 300 m2 * 0,489 m = 146,7 köbméter víz.
A fenti mosógép évente ~10 köbmétert használ, magyarul nem hülyeség, amit írsz. Viszont vegyes tüzelésű fűtésünk van, aminek a hamuja/korma a cserepekre is leszóródik, ill. a környező fák levelei is. Kérdés milyen lesz az ebben a vízben mosott hófehér textilanyag? Nyilván az ülepítés segít a tárolóban a problémán.
Rendben, a víz lágy víz.
Kell egy kb. 100 köbméteres, a talajvíztől és a környezettől is tökéletesen elszigetelt tároló.
Ez nagyjából egy 7 * 7 méter széles és két méter mély gödör, belül fóliával burkolva és felül lefedve, benne egy búvárszivattyú, ami egy kis hidroforra dolgozik rá.
Nem butaság, a két szomszédunknak ennél nagyobb víztározója, ezek nyitottak (lent nem szigeteltek) és ők növények öntözésére használják.
Az AEG L64740VFL vagy az Electrolux EWF1484BW között ingadoztam, de kevés a pénzem, spórolni kellene és 5 évre kiterjesztett garival a beüzemeléssel (vízszűrők + betétek + aquastop bekötő + közdarabok, csövek, bilincsek) együtt 140 000 Ft beruházás lett volna, sajnos ennyink most nincs és mosni kell.
Így maradt a legelső gondolat.: Whirlpool AWE4519 74800 Ft-ért 3 év garanciával (2 év garival 70 000 Ft lett volna, de ebben az árkategóriában más márkéknál is sokszor írják, hogy a 3. évben történik "valami", ha nem előbb...).
AWE...? Ave, Caesar! :-)
Végül mégsem a Whirlpool lett, mert nem voltak rendben a papírjai (kimaradt példány).
Egy Zanussi ZWY61004WA felültöltős mosógépet választottam (83000 Ft 1 év gyári garanciával, 3 év garanciával 90 000 Ft + 3000 Ft kiszállítási díj, a Whirlpool-nak van még egy hasonló felültöltőse 4 év garival 90 000 Ft-ért + 5000 Ft házhoz szállítás, ami alternatíva lehetett volna, de ekkor, már nem akartam az ajtóban lévő mosószer adagoló rekeszeket).
Ezen kívül elgondolkodtam egy 30 000 Ft-ba kerülő öreg, szerelő által átnézett Hajdú Energomat, vagy Energolux mosógépen, 0,5 vagy 1 év garanciával. Itt a gond, hogy a gari, csak Pest, vagy Debrecenben érvényesíthető és nekem kell szállítani a gépet hiba esetén (első mosógépnek nem akartam egy használtat, ráadásul rengeteg vizet fogyasztanak ezek).
Maradt a kis Zanussi, remélem nem bánjuk meg, mosni muszáj...
Akit érdekel (írjon privátot), később írok róla tapasztalatokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!