Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egészségre veszélyes, hogy...

Egészségre veszélyes, hogy nem tisztíttattam ki idén a klímát?

Figyelt kérdés
Nem volt olyan sokat használva múlt nyáron. A 2 szűrőt kimostam vízzel, illetve a fújó résznél kicsit kitöröltem, de semmit nem szedtem szét. Egy ismerősöm ajánlotta, hogy fújjam be habos klímatisztítóval is, de ez nem tudom mennyire jó ötlet?

2016. jún. 24. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly júliusban szereltettem be klímát és szeptember közepéig használtam, szóval nem sokat ment. Nem tisztítottam/tisztíttattam ki idén, én is csak kimostam a szűrőt. Eddig még nincs bajom, szerintem nem is lesz. :D Viszont a következő évtől kezdve mindig hívni fogok szakembert aki kitisztítja.
2016. jún. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha alig ment, szerintem hülyeség több ezret kidobni még szakemberre. Tavaly előtt szerelték be a klímát, ment kb. fél nyáron át, tavaly kitisztították, de majdnem patyolat volt a szűrő. Valami tisztító sprayvel esetleg átfújhatod, hogy a bacikat is megölje, de amúgy meg ha olyan helyen van, ahol nem dől bele a por meg bármi egyéb kosz, bőven elég lehet 2 évente megnézetni.
2016. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. De ha picit is kellemetlen szagot érzel belőle kijönni, akkor már tisztíttatni kell.

Én mikor még régen buszoztam volt olyan busz amire felszálltam és mintha egy régi pincébe mentem volna le olyan pinceszag meg penészszag áramlott az egész buszba. Na, az nem volt takarítva jó ideje....

2016. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ki lehet szagolni, ha már megtelepedtek benne az állatkák.
2016. jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként pontosan mit kell lefújni a klímatisztító sprével?
2016. jún. 25. 16:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Az elpárologtatót.
2016. jún. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Domestos, Florasept némi vízzel hígítva, vagy hypo, ki miben hisz. Ehhez kell egy szórófejes edény is.

A beltéri burkolatát felnyitod, majd kiszeded a szűrőket. A papír és szén kivételével, mindegyiket kimoshatod szappannal és folyó vízzel. A beltéri lamelláit bőségesen befújod a fenti vegyszerek valamelyikével. Majd a csepptálcába addig öntesz a léből, amíg kint nem kezd el folyni. Ezután lehet a beltérit összerakni.


Üdv.

2016. jún. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Domestos, Florasept némi vízzel hígítva, vagy hypo, ki miben hisz."


Egyszer, -talán kétszer- kibírja, ha GYORSAN és NAGYON alaposan kiöblíted belőle, de egyébként szétbassza a hőcserélőt. Nem véletlenül árulnak a klímák tisztítására és fertőtlenítésére külön tisztítószereket.


Tegyél ecetbe egy rézkilincset 1-2 órára aztán nézd meg a felületét, erősen porózus lesz.

2016. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lac8888 válasza:

A tisztítatlan klíma készülék többféle veszélyt is rejthet, a porlerakódások szilikózist, porallergiát válthatnak ki, az elszaporodó gombák és baktériumok fertőző betegségeket, komolyabb légúti megbetegedést okozhatnak. (allergia, asztma, legionellózis, A típusos tüdőgyulladást okozhat.


véleményem szerint jobb szakemberre bízni

pl: [link]

2018. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!