Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért gyártanak mostanában...

Miért gyártanak mostanában "vacakokat"?

Figyelt kérdés

A Tv-énk 3 éves múlt (LED) - elromlott. A mosógép 4 évesen - elromlott. A villanyrezsó 1 évesen - elromlott. A telefonom 2 évesen - elromlott.



Fiatal koromban (most 42 vagyok) volt egy fekete fehér tévénk (videoton) ami 14 évig hibátlanul működöt. Volt egy orosz gyártmányú villanyrezsónk ami úgyszintén legalább 15 évig hibátlanul működöt. A mosógépünk Magyar gyártmányú, forgótárcsás - hagyományos KB- 15-18 évig üzemelt. A mostani háztartási és híradástechnikai készülékek ha már 3-4 évig "bírják az ember összeteheti a két kezét", hogy még üzemel.


Ez a technikai "fejlődés"???



Miért nem gyártanak tartós dolgokat? Miért gyártanak gyenge minőségű "vacak" készülékeket?


2016. jún. 12. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Pech. Vagy minőségtelen dolgokat vettél.
2016. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Mert az nem éri meg!

Ha gyárt egy mosógépet ami bírja 20 évig, akkor csak 20 év múlva veszel másikat. Azonban ha bírja 5 évig, akkor veszel 4x is mosógépet a 20 év alatt.

Nekik nagyobb haszon az ha többször veszel, mint egyszer.

Szimpla gazdaság..

Van olyan villanykörte is ami szinte egy egész életet kibír, de ha behoznák akkor az kinek érné meg? Bezárnának a villanykörte gyárak, csomó munkahely veszne el. Senkinek sem jó.

2016. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Van benne ráció, hogy nem kell mindent telepakolni anyaggal, nem kell mindent robosztusra megcsinálni ha úgyis lecseréli az ember 3-5 év múlva a technikai fejlődés miatt, csak az a baj, hogy ezek a mai vackok ugyanolyan drágák, mint a régi jó minőségű eszközök (a fizetésekhez viszonyítva), ráadásul átverik a vásárlókat, mert úgy állítják be mintha milyen jó és tartós dolgok lennének és én inkább itt látom a problémát.


A vacak dolgok az emberek naivitása miatt terjedtek el, de ez nemcsak a gépekre igaz, hanem élelmiszerekre vagy egyéb használati tárgyakra is. Elhitetik az emberekkel, hogy mennyit spórolhatnak azzal, ha ezt a külföldi vacak terméket veszi meg és így a közösségben élő szakemberek helyzetét lehetetlenítik el, önállótlanná teszik a népet, kiszolgáltatva a világgazdasági helyzetnek. Csak egy példa: kezd kihalni a késélező szakma. Miért? Nem azért, mert az emberek nem akarnak jó minőségű konyhakést használni, hanem azért mert megvesznek egy kínai vackot, ami valóban olcsóbb, mint egy jól élezhető, igényes, rozsdamentes acélkés, ellenben pár alkalom után csak szenved vele az ember, majd vehet egy másikat, tehát hosszú távon rosszabbul jár.

2016. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Az eszközök élettartama azért csökkent le, mert más dolgok kerültek előtérbe:

- legyen környezetbarátabb

- ne legyen mérgező

- fogyasszon kevesebbet

- legyen könnyebb

- legyen olcsóbb

- az új verzió tudjon többet/legyen automatizáltabb mint az elődje (mindezt a konkurencia előtt!)


Illetve a felgyorsult konzumer életvitel a gyártó cégekre is nyomást gyakorol, újabbnál újabb termékeket kell kifejleszteniük - gyorsabbat, kevesebbet fogyasztóbbat, modernebbet, trendibbet, aminek megvásárlásával több bevételt generálnak, mintha cserealkatrészeket készítenének hozzá. Így hiába bírna ki a termék teszem azt 10 évet, ha 5 éven belűl úgyis elavult lesz a piacon.

2016. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Illetve még egy nüansz: a gyárak nem szociális szervezetek.

Kemény pénzeket fizetnek az egyre növekvő energia és nyersanyagárakért, a munkások egyre többet követelnek, a megnövekedett verseny miatt kénytelenek egyre olcsóbb termékekkel kijönni. E miatt a végletekig optimalizálni kell a gyártási folyamatokat. Ez pedig egyre kevesebb nyersanyag-felhasználást, egyre gyorsuló gyártási folyamatot eredményez.


Másrészt ott a fogyasztó, aki nem fogja elvégezni az esetlegesen szükséges karbantartásokat (mert nem ért hozzá, nem ér és nem is áldoz rá), mert egyre inkább elvárja, hogy a sült galamb a szájába repüljön. Neki egyszerűbb kidobni a régit és megvenni az újat.


Ez a "kívánt" (?) piacgazdaság áldatlan hatása.

2016. jún. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek gondolkodásán kellene változtatni. Tényleg nagyon durva, hogy mindig mindent ki akarnak dobni és kicserélni, akármi hibája van: volt egy ismerősöm, aki csak azért dobta ki és cserélte le a hűtőjét, mert tönkrement az ajtószigetelése,amit lehetett hozzá külön kapni!
2016. jún. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Üdvözöllek a fogyasztói társadalomban!
2016. jún. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pár hónappal ezelőtt láttam egy dokumentum filmet valamelyik ismeretterjesztő csatornán ami a mobiltelefonokról szolt.


Elképesztő, hogy az emberek (nyugati jóléti államokban és Amerikában) jelentős része már 1-2 éves hibátlan telefontól megválik és cseréli újra mert az számára már régi. Ezért sem gyártanak már tartós mobilokat mint a kezdetekben mert a gyártónak nem éri meg azon "görcsölni", hogy a terméke évekig működjön.


Csak az amcsik évente több millió telefont dobnak szemétbe -vagy cserélnek -aminek a jelentős része még működőképes.


Iszonyatos pazarlás és környezetszennyezés.

2016. jún. 13. 16:21
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez azért van, mert fogyasztói társadalomban élünk. Ez működteti a gazdaságot.

Nyugodj meg, ma is vehetsz bármit ami 20-30 évig tökéletesen működik, de abban a kategóriában pl. egy mosógép 400000 Ft.-nál kezdődik. a TV már milliós tétel, az autóról meg ne is beszéljünk.

2016. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kíváncsi vagyok arra a mosógépre és tévére, ami tényleg tartós :)
2016. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!