Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi történik, ha egy napelem...

Mi történik, ha egy napelem kivezetésére nem kötök fogyasztót?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, van egy 12V, 50w-os napelem, rákötve egy 12 V-os búvárszivattyúval, ami azonban csak szakaszosan működtethető. Tegyük fel, nem akarok aksit közbeiktatni, se egyéb fogyasztót. Mi történik akkor a napelemben?

2016. ápr. 27. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt kellene megkeresned a fizikakönyvedben, mi történik a feszültségforrással, ha nem terheled le.

Nem annyira nehéz a kérdés, mint gondolod.

Képzelj el egy konnektort, amibe nem dugod be a csatlakozót. Vagy egy elemet, ami a fiókodban áll.

2016. ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 1-es! Valóban, erre nem gondoltam. Ami a fizikakönyvemet illeti, 50 éve sem tudtam, hogy hol van... :-))
2016. ápr. 27. 15:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Az inverter átáll automatikusan, ha nincs feltöltve sehová az áram.
2016. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha nincs terhelés, nincs áram, nincs használatban. semmi baja nem lesz.

félvezető kristályoknak nem lesz baja attól hogy nincs áram.

de ugye tudod, hogy naturban egy napelem csak dc feszültséget szolgáltat? szivattyúkban nen vagyoj otthon, de szerintem azok ac -ról mennek.a másik, hogy az a dc se lesz egyenletes, kelk neki simítás. bár lehet neked hozzá rakták a napelemhez.

2016. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, feszszabályzó is kell.
2016. ápr. 27. 19:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szabályzó, átalakító kell, egyenáramból váltó áramot kell csinálni, ez az inverter.
2016. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!