Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kilátszik a vezeték a falból,...

Kilátszik a vezeték a falból, mit csináljak vele, nem veszélyes ez így?

Figyelt kérdés
A konyhámban volt egy szigetelőszalag csík a villanykapcsoló mellet, eddig nem foglalkoztam vele, azt gondoltam, az előző lakó hagyta ott. Ma este leesett (ki volt már száradva), és kiderült, hogy egy lyuk van alatta, látszanak a kapcsoló vezetékei a falban. Hívok szerelőt, de nem tudom, mennyire biztonságos ezt így hagyni, mit csináljak vele azon kívül, hogy nem kapcsolgatom a lámpát?

2016. márc. 10. 21:09
 1/4 anonim válasza:
Ha a vezeték szigetelése nincs megsérülve akkor semmi bajod nem lehet belőle.
2016. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 vatafak ***** válasza:
és ne matass a lukban
2016. márc. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Joe.38 ***** válasza:
Ha csak fal és nem csempe takarja akkor vakolat vagy gipsz a megoldás. Ha épp a szigetelés akkor az csak esztétikai hiba. Tehat egy kis gipsz meg víz elkeverve , megkeverve oda simitva spaklival és eltünt a luk. Ahogy bàrgol ahol luk van. Bármelyik lukat ahol nincs is villanyvezeték be lehet gipszelni. Lehet pici csemperagqsztó is gipsz helyett. Talán kevesbé esik ki. Ha alap vakolat problémás gyenge. Akkor üvegszálas haló alá egy tenyerniyi. Azaz alá simìtva. Alá simitva és csempe ragasztó. No az nem.esik ki. Lukat betömi - sima , erős , tartós.
2016. márc. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlanék olyan lyukat betömni, amelyik lyukban villanyvezetékek vannak. Kivéve, ha az a falba fektethető típus.

Szakember megkapargatja csavarhúzóval, ha doboz, akkor fedelet rak rá, ha cső, akkor rápattint egy hosszában felvágott csődarabot. Na erre már lehet gipszelni.

2016. márc. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!