Indukciós főzőlapra alkalmatlan edényt felhasználni egy mágnesezhető közdarabbal szerintetek járható út?
Üdv!
Erre már nekem sikerült ráfáznom. Mivel az edényeknek adott a felfekvési felülete, a mágneses erővonalak hatására nemcsak az edény aljában, hanem az edény teljes felületén az edényben indukált feszültség, indukált áramot hajt. Mivel az edény zárt vezetékhuroknak fogható fel villamos szempontból, így az edény egy rövidzárlatnak felel meg, a benne indukálódott áram úgymond örvénylik, melynek hatására az edény melegedni fog. A jelenséggel csak annyi a gond, hogy az induktor teljesítmény szabályozása úgy van megcsinálva, hogy a gerjesztő tekercs az edény ráhelyezésekor egy "elhúzott" rezgőkört képez. Mert a ráhelyezett edény hatására a tekercs induktivitása változik. Tehát a főzőfelületre helyezett vaslemezzel akár annyira el is hangolható a rezgőkör, hogy az elektronika számára az vezérelhetetlenné válhat. Ekkor a következők történhetnek:
Ha negatív irányba sikerül a rezgőkört elhúzni (a határfrekvencia csökken) és a rendszer telítésbe kerül, akkor az elektronika végfokozata jól hallható hanggal és azt követő füst és szagjelenséggel átköltözik a nem garanciális hibák táborába.
Ha pozitív irányba sikerül a rezgőkört elhúzni (a határfrekvencia nő, ritkábbik eset), abban az esetben két dolog történhet:
1 - Az áramot ló húzza és pörög a fogyasztásmérő ezerrel, továbbá nem történik ezen kívül semmi.
2 - Lényegesen leromlik a hatásfoka, és talán egy óra alatt felforr az egy fazéknyi víz.
Javasolt a megfelelő edény használata.
Üdv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!