Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Megéri a plusz 15ezrest az...

Megéri a plusz 15ezrest az inverter hűtő a hagyományossal szemben?

Figyelt kérdés
2015. szept. 11. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkoztam.

Megvettem.

Csendes.

Kevesebbet fogyaszt mint az elődje (igaz az egy 20 éves gép volt).

2015. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az inverter azt jelenti, visszatáplál.

Nem tudom hol olvastad az inverteres népbutítást, mert a hűtők alapból nem inverteresek. Nem táplálnak vissza.

Helyette azzal spórolnak, hogy jobb szigetelésük van. Vastag, vagy még vastagabb.

Mint egy ház hőszigetelése. 5 -25 év alatt igenis megéri a jobb szigetelés.

De ezt te is ki tudod számolni. Megnézed, évente hány kilowattot spórolsz a jobb hűtővel, azt fölszorzod 50 forinttal. Ha mondjuk 5-7 év alatt megtérül a befektetésed, megveszed, amúgy hagyod a fenéba.

Gondolom számolni tudsz.

2015. szept. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Beugrasz az Euronicsba és találsz egy rakás inv. hűtőt.Ja és tudom mit jelent.
2015. szept. 11. 20:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az inverter azt jelenti, visszatáplál.


Ezt meg hol olvastad?


Az inverteres hűtőgép lényege, hogy a bejövő váltakozó áramot egyenirányítja, majd ezt azt az inverter újra váltakozó árammá alakítja. Ebben az a jó, hogy nem ki-be kell kapcsolgatja a kompresszort hanem a hőmérséklettől függően kisebb-nagyobb teljesítményen hűt. Ráadásul ilyenkor a hatásfoka is jobb, egy pillanatra sem rántja meg a hálózatot. Olvass utána, miért jobb az inverteres klíma, a hűtőszekrénynél ugyanazok az előnyök.

2015. szept. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!