Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kerámia főzőlap kosz (? )

Kerámia főzőlap kosz (? )

Figyelt kérdés
A főzőlap felületén a körök mentén valamiféle kosz van, a kör belsejében pedig kifehéredett a lap (hasonlóan, ahogy a képen látható: [link] hogy lehetne letisztítani? Súrolós szivaccsal nem merek nekiállni.. Mitől alakulhat ki ilyen szennyeződés?

2015. szept. 7. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Érezni lehet-e ezt a koszt, ahogy az ujjaddal végigsimítod?

Mert ha igen, akkor én úgy szoktam pucolni az ilyen főzőlapot, hogy szódabikarbónát szórok rá, aztán ecettel óvatosan leöntöm vagy spriccelem, és otthagyom egy darabig. Aztán a masszával igazából súrolom, lejön, ami lejön, és ha maradt, akkor megint.


Lehet, hogy a fazék aljáról jön át, vagy ha körben van, akkor talán kiforrt valami.

2015. szept. 8. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kör mentén lévő kosz: kifutott, rászóródott szennyeződés van ráégve. Az ilyen szennyeződéseket vagy azonnal vagy a főzés befejeztével ajánlatos letisztítani.

Tisztítása: hideg zsíroldóval lefújni, szivaccsal letörölni ( többszöri ismétlés is szükséges lehet).

Fehéredés: rossz minőségű edény használatából adódik, mivel az edény alja nem fekszik fel rendesen az üveg felületére, nem tudja a hőt leadni. ( magyarul túlmelegszik és előb-utóbb az ilyen fehéredésnél elpattan).

Olykor alumínium edények használata során is kialakul.

A fehéredés nem tisztítható le, maradandó károsodás.

2015. szept. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

A leégést megpróbálom úgy tisztítani, ahogy az #1-s ajánlotta. Van külön kerámiafelületre tisztítóm, de az nem bánt el vele...

#2: ezekkel az edényeket kaptam a főzőlaphoz, állítólag jók hozzá és nem is mindig keletkezik ez a szennyeződés.. :/


Köszönöm válaszotok, ha valaki még tud valamit, szívesen fogadom :)

2015. szept. 8. 11:52
 4/4 bellu56 válasza:
Hát ez nagyon duhitő! Nálam is pont ez tortent mint az elso kommentelovel. Jo draga AEG tuzhelyet vasaroltam, jó draga zepter es delimaro edenyeket hasznalok es ugyanez a kifeheredes, ami bizony nagyon csunya es most meg azt irja a 2. kommentelo hogy el is repedhet? Megüt a guta!
2016. nov. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!