Hogy kell ecettel (20%-os) átmosni a vízforralót, kávéfőzőt?
Igen, kell hozzá víz a kávéfőzőbe. Mondjuk 1 rész ecet, 3-4 rész víz. Belerakod ahova a vizet szoktad, és bekapcsolod. Aztán még vagy 3-4-szer visszatöltöd, ami kifolyt.
A vízforralóba, pedig csak beleöntöd az ecetet töményen.
Vízkőoldó a megoldás erre a problémára emberek !!!
Az ecet maximum salátára ill. püffedt térdre borogatásként előnyös. Az ecetnek semmilyen vízkőoldó tulajdonsága nincsen,pláne olyan KV.-főzőknél,ahol a lerakódott vízkő vastagságával már az oda való vízkőoldó folyadék is keményen megbírkózik. Ezekkel viszont csínnyán kell bánni,mert a töményebb anyagok megmarhatják (befeketíthetik) a kv.főző legtöbbször alumínium belsejét. Pl.: Szarvasi kv.főzők
A citromsooldatot javaslom, ajanlom! 1 dl vizhez 10 gr citromso. Meg fogsz lepodni, h. milyen jol oldja a vizkovet, es a legtobb femmel kozombos! Lehet tomenyebb is, nem veszelyes, csak folosleges. Utana 1-2 tisztavizes oblites es lehet orulni! Nincs szag, nincs utoiz!
PS: ha tul vastag a vizkoreteg, meg kell ismetelni.
nagyon jol hasznalhato a mosdokon, a csapokon, a csempeken is!
"Az ecetnek semmilyen vízkőoldó tulajdonsága nincsen" Kémiából hányas voltál gimiben? Az ecetsav (vegyünk példának egy 20%-osat) 20% ecetsavat, azaz etánsavat tartalmaz (CH3COOH). A vízkő az oldott ásványi anyagok kicsapódása, leggyakrabban kalcium- és magnézium-karbonát.
Na, már most:
CaCO3 + H2CO3 ↔ Ca(HCO3)2
MgCO3 + H2CO3 ↔ Mg(HCO3)2
Akkor nézzük ennek a reakcióját ecetsavval:
CH3COOH + Ca(HCO3)2 = H2CO3 + CH3COOCa
CH3COOH + Mg(HCO3)2 = H2CO3 + CH3COOMg
Mindkét reakció esetében: H2CO3 -> H2O + CO2
Magyarul: szén-dioxid és vízgőz távozása mellett oldod a vízkövet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!