Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gyümölcscentrifuga, lékészítő?...

Gyümölcscentrifuga, lékészítő? Nektek milyen gyümölcscentrifugátok, lékészítőtök van, ami bevált és kiválóan működik?

Figyelt kérdés

2015. júl. 20. 08:05
 1/2 Ignis Subdialis ***** válasza:

Hmm, még ha későn is, az infó mindig aktuális. Engem tök jól meggyőzött a youtube bemutató a Lidl és Aldi által közel azonos áron - 10-12.000 Ft körül - forgalmazott gyümölcscentri ( [link] Nagyon látványosan tünteti el az almákat egészben. :)

Ugyanarról a termékről van szó amúgy nagy valószínűséggel, csak persze máshogy hívják.

Nos, először a Lidl változatot próbáltam, öt használat után kipurcant. Egyszerűen leállt és nem reagált semmire. Szó nélkül visszavették a 3 éves garanciájával. Hajszálra ugyanígy jártam aztán az Aldi változatával, de az talán a 6. használatkor purcant ki ugyanígy.


Aztán egy Philips centrivel próbálkoztam, s rájöttem, hogy ami alapértelmezett volt a másik kettőnél, az itt teljesen máshogy működik.

Addig azt hittem normális, hogy a gép ugyan pillanatok alatt bedarál egy kiló almát vagy répát, a hulladékban legalább annyi, vagy még több lé marad, mint amennyit sikerült leválasztania, s mondjuk répa, paradicsom esetében kipasszírozhatod utólag tízszer annyi idő alatt, almánál semmi esélyed. Arra is azt gondoltam, hogy normális, hogy komplett gyümölcsdarabokat köp valahogy a hulladéktartályba, s azokat megint be kell tölteni.


Na a Philipsnél minden kicsit másképpen van. Ugyan vagy kétszer annyiba került, a gyümölcsöt rövidebb idő alatt ledarálja, a hulladék meg szinte szárazon marad vissza. Itt láttam meg mennyi is valójában a zöldségek-gyümölcsök kinyerhető létartalma! Az utolsó darabig mindent tökéletesen lereszel, kifacsar. A darálószűrő pont fordított felépítésű/helyzetű, mint a másik kettőben, sokkal gyorsabb, élesebb, és ami a legjobb benne, hogy az egész gépet nagyon egyszerű és gyors tisztítani, szemben a fent említettekkel. Tehát szerintem érdemes erre többet áldozni, ég és föld a különbség.


De pl. narancsfacsaróban a legolcsóbb nekem tökéletesen bevált, egy 2-3000 forintos 25 wattos hauser juicer, ami a narancs lenyomására indul be vagy vált forgásirányt. Öt perc alatt egy kiló narancs simán megvan, nem marad a héjban semmi értékes matéria!

2016. jan. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen megírtad a tapasztalataidat!!!


Próbáltam már én is párat, nekem is volt olyan, amit még aznap visszavittem az üzletbe - pedig nem is volt olcsó, de nem volt számomra megfelelő minőségű. Nem levet készített, hanem pépet! Nekem pedig léböjthöz kellett...


Úgy tapasztaltam, hogy nem az a lényeg, hogy magas fordulatszámú legyen, inkább alacsonyabb és nem az a lényeg, hogy gyorsan belenyomjuk a répát pl, hanem kicsit ráérősen.


Azóta láttam már az eujuicers vagy mi termékeit (prések, nem centrifuga), azok biztos nagyon jók, de most másik van nekem.


Amúgy citrus préseléshez régimódi, kézi üveg facsarót használok, pedig sokak számára hihetetlen mennyiségű citruslevet fogyasztok sokszor! :-) Olyankor aztán sokáig megy a csavargatás. :-)


Köszi még egyszer a kedvességedet!

2016. jan. 21. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!