Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Üdvözletem! 200l-es villanyboj...

Jampecka kérdése:

Üdvözletem! 200l-es villanybojler tartályából csinálhatok-e kompresszortartályt? Kb. mennyire van túlbiztosítva egy 8bar os tartály, Bírna-e 10 bar-t?

Figyelt kérdés
2015. máj. 24. 14:55
 1/4 Szirty ***** válasza:
100%

Nem javaslom.

Lehet hogy elbírja örökké vagy egy darabig, ki tudja, semmi garancia rá. Főleg ha korrodált. Nem arra lett méretezve.

Szerezz inkább bontott teherautó légtartályt.

2015. máj. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogynem!

Nekem egy 2hengeres Zil kompresszorom van. Ékszíjjal,1100w-s villanymotorral hajtom. Egy kb 2 évtizedes Hajdú villanybojler tartályom van hozzá,és 13~14 barig nyomom föl-gond nélkül.

2015. máj. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:
Kockázat nélkül nincs siker mi?
2015. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy míg a folyadékok gyakorlatilag összenyomhatatlanok, addig a gázok összenyomhatóak. Egy 200 literes tartályba 200 liter folyadék van 1 bar-on is és 10 bar-on is. Ha kihasad, csak kifolyik egy kis víz.

De ha egy 200 literes tartályt levegővel töltesz, akkor 1 bar-on 200 liter levegő van benne 5 bar-on már 1000 liter 10 bar-on már 2 m3 levegő van benne, és ha nem bírja el a nyomást fel is tud robbanni, és a robbanásban repülő darabjai megcsonkíthatnak, vagy meg is ölhetnek, és romba dönthetik a helyiséget, ahol elhelyezted.

Alapvetően máshogy készítik azokat a nyomásálló tartályokat amelyekben folyadékot tárolnak, és máshogy, amelyekben gázokat. A gázok tárolására alkalmas edényeket minimum a névleges nyomás duplájára méretezik (és erre is nyomáspróbázzák) és mindegyiknek kell legyen biztonsági lefúvató szelepje, ami automatikusan kifúj, ha a névleges nyomást meghaladó nyomással próbálod megterhelni.


Én sem reszkíroznám a víz tárolására tervezett és méretezett eszközt sűrített levegővel használni...

2015. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!