Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » No frost hűtőm bedöglött, mi...

No frost hűtőm bedöglött, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

áramszünet volt, és azóta a négy led villog, hogy üzemen kivül, már 4. napja. Régebben is volt ilyen, hogy megadta magát, és nem lehetett visszakapcsolni, de akkor két - három nap pihi után újra éledt. Sajnos nem tudtam erről a kivezető csőről az alján, hogy azt tisztitani kellene időnként,és ezért folyamatosan volt jég az aljában amit nem tudtam hogy mire véljek, néha kiütöttem a jégtömböt, és visszakapcsoltam. most nem tudom hogy az áramszüntet vágta szét az elektronikáját (mondjuk akkor miért tud a led villogni?) vagy ez a hosszan elhúzódó eldugulás, jegesedés vágta szét szegényt, és most végleg megadta magát? szétszereltem (nő vagyok) négy nap után, (mert már a kajákat is dobhattam ki annyira megbüdösödött hiába vártam eddig nem lett jobb a helyzet, nem lehtett visszakapcsolni) és megtaláltam az alján azt az elvezető csövet, és volt is benne egy nagy vizkő darab. kicsorgott sok koszos viz, szivószállal bele fújtam a csőbe, most száritom ventillátorral, hátha. de hiába, mert még mindig az üzemen kivül jelzés villog rajta.


tudok még tenni valamit szegény elhanyagolt 7 éves no frost hűtőmért? vagy kuka? gondolom a szerelés költséges, és jobban járok ha egy újat veszek. de azért még reménykednék, hogy hátha lehet bele életet lehelni. szerintetek? tudok tenni érte még valamit?



2015. ápr. 6. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne a kompresszor oldalán lévő relét és klixont megnézni lehet, hogy kikapcsolt és nem kapcsol vissza, egyszerűen elfáradt. Ki kell húzni a készüléket, és a motor oldalán lévő fekete dobozkát kicsit megkocogtatni, majd visszadugni. Ha be is indul, érdemes ezt követően is szerelővel kicseréltetni. Ez kisebb költség, mint új hűtőt venni.
2015. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszod. :) irok majd mi lett a sorsa.
2015. ápr. 6. 15:36
 3/3 A kérdező kommentje:

6 nap után újréledt a hűtő. nem tudom mi történt vele és miért volt szüksége ilyen sok időre, de most újra működik!


amit tettem, hogy kitisztitottam a lefolyóját, és megkocogtattam az aljában az alkatrészeket. Rá egy napra lett meg az eredmény, ma reggelre beindult végre. Örülünk hogy nem kell újat venni! :) ezentúl mindig kitisztitom a lefolyó csövet. köszi a segitséget.

2015. ápr. 7. 14:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!