Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan tudok megbizonyosodni,...

Hogyan tudok megbizonyosodni, hogy a mosógépem melegíti-e a vizet mielőtt kihívnám a szerelőt?

Figyelt kérdés
Whirlpool felültöltős mosógépem van és egy ideje azt gyanítom, hogy nem melegíti a vizet mosás közben. Úgy emlékszem régebben ha a gép oldalát vagy tetejét megfogtam éreztem, hogy belül meleg a víz. Most semmi. Lehetséges?

2014. okt. 16. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leállítod program közben.
2014. okt. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ki tudja! Lehet melegíti, csak annyira vízköves a fűtőszál, hogy mire elérné a 40 fokot addigra már engedi is le a vizet Javaslok neked egy ecetes átmosást, mielőtt szerelőt hívsz, lehetséges, hogy néhány cm vastag vízkő van a fűtőszáladon. Van egy vicc: hogy én 10 év alatt 350.000 ft-ot költöttem Calgon vízkőelleni szerre! :) Erre a válasz: Én meg 3 évente veszek fűtőszálat 3.000 ft-ért! :)
2014. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy mire felmelegítené, addigra leengedi a vizet. Már a hajdú mosógép sem lépett tovább a programban addig, míg a víz hőmérséklete el nem érte a beállítottat. Ha gond nélkül végigmegy a program, akkor sokkal valószínűbb, hogy a hőérzékelővel van probléma.


Abban van igazság, hogy a vízköves fűtőszál hatásfoka romlik, lassabban melegít.

2014. okt. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tipp:

Dugj be egy vasalót,nézd/figyeld meg,milyen gyorsan forog az óra,amikor melegszik.

Ezután ha a mosógéppel indítasz egy mosást,az indítás után kb.4~5 perccel indítja a fűtést,ekkor nézd meg,mennyire forog az óra...kb.annyira kellene,mint a vasalónál,hasonló teljesítményű fűtőszáluk van.

2014. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Nem biztos, hogy ugyanannyit forogna, mivel, a dobot is forgatni kell ami még több energiát igényel!


Én láttam olyan 10 éves gépet, amin a 1,5 órás mosásból ugye 1 óráig mosott és az 1 órás 40 fokos mosásból 20 perc maradt, mert 40 percig melegítette a vizet!

2014. okt. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Iiigen...De! a motor pár száz "vattot vesz föl" 15 másodpercenkét 4~5 másodpercre. Ha közben "megy"-(vagy nem) a(2000w körüli) fűtőszál is az bizony látható a villanyórán.
2014. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Leállítod mosás közben, és megnézed a víz hőfokát.
2014. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!