Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosogatógép lehet a bűnös?

A mosogatógép lehet a bűnös?

Figyelt kérdés

Költöztünk, az új lakásba vettünk mosogatógépet, eddig nem volt. Nem tudom, hogy esetleg jobb a világítás és eddig nem vettem észre, esetleg a költözködés során nálunk sérültek eszközök, de gyanakszom a mosogatógépre is.

- üvegfelületeken (pohár, üvegfedő) olyan karcolások, mintha pengével meghúzták volna

- teflon bevonatú fazék illesztésénél (az a csavarfej, ami a fogantyút tartja, de belül van és szintén volt rajta teflonbevonat) lejött a teflon

- fehér alapon kék mintás tányéron egy helyen elmosódott a kék festék, mintha tintapacát töröltek volna el rajta. Mondjuk ez a tányér valami régi dobozból került elő, akár gyárilag is lehet ilyen.


Ezeket a sérüléseket okozhatta a mosogatógép?


2014. aug. 20. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, ez a költözködésnél sikerült vszeg összeszedni.
2014. aug. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Ha olyan edények, amiken nincs rajta, hogy mosogatógépben lehet mosogatni. A régi üvegpoharak nagy része sajnos nem alkalmas rá, bár én pl. tapasztaltam az ellenkezőjét: az a klasszikus "presszós" kávéspoharaim vannak, ősrégiek, homályosak lettek már. És többszöri gépi mosogatás után csillogóak lettek. A teflont nem is szabad egyáltalán. Vettem ugyan olyat, amin fel volt tüntetve, hogy gépben mosogatható, de sajnos, egy idő után mégis kikezdte a gép. Az elmosódott minta gyári lehet.
2014. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor teflont nem teszek bele. Egyébként a víznyomás vagy a hőmérséklet nyírja ki? Kímélőbb programon se próbálkozzak?
2014. aug. 22. 23:15
 4/5 anonim ***** válasza:
A mosogatáshoz használt szer kezdi ki. Bár én tablettát használok, lehet, hogy a gél kímélőbb, csak az marhadrága :(
2014. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ui: a teflont seperc alatt kézzel el lehet mosni, inkább, mint több ezer Ft-ért pótolni, belenyugodtam.
2014. aug. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!