Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért lett büdös a mosógép?

Miért lett büdös a mosógép?

Figyelt kérdés

Ma arra lettem figyelmes, hogy valamiféle bűz terjeng a fürdőben.

A fürdőre különösen ügyelek, nem értettem mi lehet a baj.


Kihúztam a mosógépet, felmostam a helyét Flóraszeptes vízzel, utána meg az egész fürdőt felmostam.

Nyitottam ablakot is, de a szag nem akart kimenni.


Utána beleszagoltam a mosógép dobjába és kiderült, hogy a mosógép a bűnös.

Kivettem a szűrőjét, kitisztítottam.

Aztán egy fél órás gyorsmosás programot indítottam úgy, hogy Flóraszeptet tettem a mosópor adagolóba.

De utána is ugyanolyan büdös maradt.


A mosógép 2-3 éves,elöltöltős.


Mit csináljak vele?


Attól félek, hogy a ruhák is büdösek lesznek ,ha mosok vele.



2014. júl. 23. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenekelőtt: Csak a kádba lóg, vagy be van kötve a lefolyóba? Ha be van kötve akkor nézd meg, hogy a bűzelzáróban van-víz, mert ott visszajöhet a csatornaszag. Ha a bűzelzáró rendben, mosd át trisóval a gépet, az fellazítja a szerves lerakódásokat, utána egy hipós fertőtlenítő mosás.
2014. júl. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én így szoktam csinálni: veszek 5 liter 20%-os ecetet, azaz annyit, hogy a dob alján látszódjon, aztán beleöntöm, reggelig hagyom, aztán 90 fokon megjáratom. Tökéletesen kitisztítja még a lefolyót is. Az ecet sokmindenre jó, még szagtalanításra, vízkőoldásra is. Egyébként a mosógépszerelők is ezt ajánlják a drága Calgon helyett, ami semmit sem ér.
2014. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!