Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Régi akkumlátort hogyan lehet...

Régi akkumlátort hogyan lehet életbe hozni?

Figyelt kérdés
Pár ötletet szeretnék hogy formába hozzam lejárt akkumlátoraimat? Elvileg vannak rá módszerek...
2009. dec. 31. 12:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Egy elektromos rollerhez való akkumulátorokról van szó.
2009. dec. 31. 12:47
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az akkumulátoroknak is meg van az hogy meddig élnek.

Ez függ attól is hol hogy tárolták.

Ha a töltést "veszi" megkisérelheted tölteni, és ha a kapacitás tizedével töltöd, kb. 10-12 óráig töltsd.

Ezután kiderül, hogy él, vagy sem, illetve meddig bírja hajtani az eszközt.

Ha nem bírja, vagy ha hamar lemerül újat kell venni.

Fontos, hogy rendszeresen töltsd, és ne legyen mélymerülése.

A tárolási hőmérséklet is fontos.

Használaton kívül legyen kiszerelve, és egyenletes 10-12 fok körüli hőmérsékleten tárolva, és ilyenkor is 2 havonta max. tölteni, ha van ú.n. csepptöltö azzal, ha nincs akkor meríteni, és tölteni.

Van akkuvit nevű folyadék, amely olykor segít a feléledésben.

Fontos a a savas aksinál, a fajsúlymérő.

És ált. deszt.vízzel kell után tölteni, akkor ha a lemezeket már nem , vagy csak épp hogy ellepi az elektrolit.

2009. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ma már nem nagyon érdemes akkumulátor felújítani,fajlagosan az ára nem is változott.20 évvel ezelőtt is normál autóakku 10-15 ezer ft volt és ma is annyi!A másik döntő érv a gondozásmentes akkumulátorokon nem tudsz sem desztvízet utána tölteni,sem kimosni az akkut.Én régebben ahol ezt még lehetett kimostam az akkut slaggal,igy az ólom iszapot az aljáról,ami ha eléri a lemezeket zárlatossá teheti a cellát.Vegyszer boltba vagy nagyobb autósboltba,benzinkútnál akkusavat vettem 24-26 baumé fokosat azzal felsavaztam és elkezdtem LASSAN 1-2 Amperral tölteni.Igy rendbe hozott PERION akkum 10 évesen még jól müködött!De ez a múlt.Amit ma a gondozásmentes akkuval tudsz csinálni,az a töltés DE csak 1-2 Amperral töltsd,DE ami a tévhit: egy 44Ah akku nem 44Ah betöltése után van feltöltve hanem 150 Ah után (PERION gyári leirás) és más szakirodalom ís ezt írja!Töltés közben figyelni kell a feszültséget és a hőmérsékletet,ne melegedjen túl az akku.Ha lekapcsolod a töltőt a feszültség 14.8 V ,akkor fel van töltve az akku.
2010. jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs 9:56 vagyok!Nem olvastam el hogy elektromos rollerról van szó! Akkor az az akkumulátor valószinüleg zselés,nem savas,akkor ott nem nagyon van regenerálási lehetőség,ha nem tudod úgy feltölteni mint új korában valósinüleg elveszti a kapacítását,tárolóképességét,zselésnél erre úgy tudom nincs technológia.Cserélni kell!
2010. jan. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!