Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a velemenyetek a mobil...

Mi a velemenyetek a mobil klimarol?

Figyelt kérdés
Erre a nyarra szeretnek vasarolni egy mobil klimat semmi fele keppen nem ujonnan es nem dragan mivel csak erre a nyarra lenne max 35 ezer forintig lattam nagyon sokat mi a velemenyetek megeri ?? 10nmes szobat kene lehutenie es talan neha a nappalit is kulon az 25nm de ha arra keves nem baj a halot kellene mert nyaron nem szeretnek meghalni a nagy melegbe ha tudtok ajanlani budapesten aprodrol mobil klimat szt nagyon megkoszonnem !!!!!
2014. ápr. 23. 16:02
 1/5 anonim válasza:

a mobil klímával 2 baj van. ja nem, 3.


1. iszonyú hangos (pont ezért hálószobába nem a legjobb, tényleg őrjítően idegesítő, esetleg azt lehet, hogy este kihűtöd vele a felmelegedett szobát és utána már nyitott ablaknál is meg lehet maradni)

2. nagyon (nagyon!) sokat fogyaszt

3. a kimeneti nyílását az ablakba kell tenni, tehát nyitott ablaknál kell használni. én anno úgy csináltam, hogy lehúztam a redőnyt és csak egy rést hagytam, ahol kidugtam a kimeneti cuccost és pokrócokkal körbe takartam, hogy ne áramoljon vissza a meleg levegő. de volt olyan, hogy elmozdult és beesett ez a kimeneti ügy és hiába hűtött, közben jött vissza a forró levegő is.



szóval összességében egy nagy kalap sz.r, de mondjuk egy tetőtéri szobába ilyen melegekben ami tavaly nyáron is volt megértem, ha veszel.

2014. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapkérdés, hogy mennyire vagy tisztában a mobil klíma alkalmazásának "műszaki" vetületéről. Tudod-e, hogy a működés közbe termelt hőt forró levegő formájában egy csövön át kell kivezetni a helyiségből. Ezt úgy szokás megoldani, hogy az ablakra (üvegre vagy az üveg helyett betett farostlemezre) vágnak a kivezető csőnek megfelelő méretű nyílást, amibe a csövet megfelelően körülszigetelve beillesztik és a forró levegő kifelé megy. Az, hogy nyitott ablakok között kilógatni a csövet, nem működik !! mert a nyílásokon át jön be a kinti levegő. Kéménybe bekötni nem lehet !! Mivel a mobil készülék nemcsak a hűtendő levegő forgatásához szükséges ventilátort tartalmazza, hanem a motoros hűtőkompresszort is, ezért a normál működési zaj jóval nagyobb, mint egy "split klíma" beltéri egységénél. Én soha nem tudtam mellette aludni, rendszeresen felébredtem és ki kellett kapcsolnom ! A keletkező kondenzvíz elvezetése nehezen megoldható, mert a gyűjtőtálca befogadóképessége csekély, esetleg meg kell emelni a készüléket és vödörben kell felfogni a vizet. Én ma már ventilátorral oldom meg az éjszakákat, halkan üzemel, egyetlen hátránya, hogy kissé betaknyosodik mellette az ember.
2014. ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kidobott pénz ... nekem ott áll 6 éve a tetőtéri lyukban ... egy hétre kapcsoltam be .... hidd el, kidobott pénz
2014. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igy magaba tisztaba vagyok ezekkel a dolgkkkal hogy hangos es hogy hogy kell kivezetni a kivezetessel nincs gond mert a lakas ugy van hogy van minden szobaba szagelszivo igy epitettek kerek tehat oda betudom rakni a csovet olyat veszek hozza hogy hangos azzal is tisztaba vagyok engem az ilyen zajok kulonosebben nem zavarnak uvolto zenenel is eltudok aludni tehat ez nem a fogyasztasa se baj nem azert nem szeretnek ujjonan venni mert nem tehetem meg hanem mert nyar utan en koltozok es a masik hazamba splitklimat szereltetek fel ide viszont nem szeretnek azert penzt kiadni hogy felrakjak aztan leszedessem volt split klima, szerettem is csak a mobil klimanal azt nem tudom hogy hatekony lehuti s szobat legalabb 25 fokra ??! Es ha megkerdezhetem eketek milyen mobil klimatok volt hogy hutott ilyenek ? Ventilatorral nem szeretnek najlodni tavaly nyaron azzal csinaltam vegig a nyarat mondanom se kell kinlodtam pedig komolyabbat vettem de megse ezert maradok a legkondinal !?
2014. ápr. 23. 16:30
 5/5 anonim ***** válasza:
nem emlékszem a típusra (nem otthonról írok), de valami hű de márkás volt ... elég szarul hűtött mindennek ellenére
2014. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!