Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tönkre fog menni a mosógépem?

Tönkre fog menni a mosógépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 5,5 éves indesit felültöltős mosógépünk. Egyre lassabban kapcsol be, egyre többet villog az összes led rajta. Tönkre fog menni az elektornikája? Lehetek olyan negatív, hogy direkt úgy gyártották a mosógépet, hogy csak ennyit bírjon az elektronika?



2014. márc. 19. 11:31
 1/8 Wadmalac ***** válasza:

"Lehetek olyan negatív, hogy direkt úgy gyártották a mosógépet, hogy csak ennyit bírjon az elektronika?"

Sajnos a gyanú jogos.

Házilag szervizelni sem nagyon lehet, a szerelő meg állati jó fej kell hogy legyen, hogy ne csak cseréljen nagy pénzért, hanem tényleg szereljen (lehet, hogy csak vmi vacak kontakthiba csinálja).

A mechanikus programtárcsás változatok megbízhatóbbak.

2014. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez a tervezett elavulás. A gépek vezérlőpaneljében el van rejtve egy chip ami számlálja, hogy hányszor használod a mosógépet. Például veszel egy mosógépet és a Chip-be az van írva, hogy 3.000 mosást vigyen végig és 10.000 szivattyúkapcsolást. Na most ha a chip számlálója eléri a 3.000-et vagy a 10.000 szivattyúkapcsolást akkor automatikusan tönkreteszi magát vagy csak egyszerűen nem működik tovább. Ilyen egyszerű. Ha gépek sosem romolnának el, akkor nem kellene újat venni! Ha nem veszünk újat, akkor nincs gazdasági növekedés, becsődölnek a vállalatok, gazdasági válság....
2014. márc. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen direkt rossz minőségű hogy te vegyél másikat és dobd ki a régit.Ám a probléma orvoslása egyszerű.Ki kell cserélni a vezérlő panelon a kondenzátorokat és nem lesz neki ilyen villogós baja.Amúgy tipikus Indesshitt betegség.
2014. márc. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azt hittem hogy csak én vagyok ennyire szerencsétlen a mosógépekkel nekem ablakosban volt indesit és leszakadt a dob... és a mosószertartó alatt kirozsdásodott
2014. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

"A gépek vezérlőpaneljében el van rejtve egy chip ami számlálja, hogy hányszor használod a mosógépet."

Az úniós törvények szerint az ilyen funkció beépítése 2-5 évig terjedő börtönbüntetést von maga után.

Akár szoftveres, akár hardveres az időzített elromlás.

Egy dolgot nem tilt csak, azt, hogy a gép úgy legyen megtervezve, hogy kopási, korróziós stb. okokból adott idő után megdögöljön. Ez nem más, mint a tervezett garantált élettartam másik vége. A konstruktőrök kötelesek úgy tervezni, úgy élettartamot megadni, hogy annyit az adott eszköz köteles garantáltan működni. Ez mosógép esetében saccperkb. 3 év.

Az anyag- és alkatrésztervezésnél mg úgy válogatnak, hogy ennyit mindenképpen menjen, de ne sokkal többet.

2014. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 swad válasza:
Wadmalac: ha már láttál aeg MC68.....FUE mikrovezérlőt és próbáltad kiolvasni a tartalmát, hamar gyorsan rájöttél, hogy igaz, hogy "csak" 8byte-on titkosították a programot, de azt visszafejteni brute-force módszerrel is hosszabb idő, mint ameddig egy ember él! XD innentől kezdve szerintem azt kódolnak bele, amit akarnak ...! XD
2014. márc. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

#6:

Onnan valóban, de maga a programterv nem hiszem, hogy titkos lehet egy bírósági vizsgálat előtt. Rizikós ilyennel játszani. Sokkal egyszerűbb és biztonságosabb a készüléket hardver szinten "időzítettre" gyártani.

A törvény nem vonatkozik a normál használati "elkopásra" és bizony azt is lehet állatira pontosan tervezni.

2014. ápr. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a kondit és újra jó, köszi a hasznos válaszokat!
2014. máj. 15. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!