Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Eszterga gép választásban...

Eszterga gép választásban segitség?

Figyelt kérdés
Segitséget kérnék... esztergálni szeretnék megtanulni ithon hobbinak. olyan dolgokat pl. Féktárcsa szabályzás, perselyezés stb..... az lenne a kérdéd hogy ehez milyen gépet válasszak ami kezdőknek jó pici eszterga legyen de ezeket megtudjam vele tanulni. Jah és ne fél millió legyen... valaki tud segíteni ?

2014. márc. 16. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy mekkora darabot akarsz befogni (féktárcsa FÉKDOB), annak méretei meghatározzák a gép alap paramétereit.

Az állapot természetesen fontos, mennyire lóg a főtengelye, mennyire van kikopva a szán és alkatrészei.

Ha ezek nagyon lógnak, akkor nem tudsz szép felületet (precízebben: megfelelő simaságú) elérni.

2014. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értek még a gépekhez azért kérnék segítséget min tanuljak, evvel megtudom csinálni amiket leírtam? [link] vagy ha nem akkor abba kérnék segítséget, hogy milyen paraméterekkel rendelkezzen a gép ami nekem erre a célra megfelelne
2014. márc. 16. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Ott van amit keresel a műszaki adatok között..

Csúcsmagasság: 90 mm

Csúcstávolság: 350 mm

Elfordulási átmérő: 180 mm

Elfordulási átmérő a szán felett: 110 mm

Tokmány áteresztő furata: 20 mm

Késszán elmozdulása: 75 mm

Keresztszán elmozdulása: 70 mm


Ezek határozzák meg, mit tudzs befogni. Számszerűen nem tudom mekkora egy autó alkatrészméretei, de ez eléggé határesetnek tűnik.

2014. márc. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ sokat segített!
2014. márc. 16. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!